ԱՄՆ-ում տղամարդը միտումնավոր 1 դոլարով բանկ է թալանել, որպեսզի բանտ նստի, գրում է Oddity Central-ը։
Տեղական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ Յուտա նահանգից 65-ամյա Դոնալդ Սանտակրոսեն մտել է բանկ եւ գանձապահին գրություն փոխանցել՝ պահանջելով իրեն 1 դոլար տալ։
«Խնդրում եմ՝ ներեցեք ինձ, բայց սա կողոպուտ է։ Խնդրում եմ, տվեք ինձ մեկ դոլար, շնորհակալություն»,- գրված է եղել թղթի վրա:
Բանկի աշխատակիցը կարծել է, թե դա կատակ է, բայց այնուամենայնիվ կատարել է տղամարդու պահանջը։ Դրանից հետո Դոնալդն ինքը խնդրել է ոստիկանություն կանչել ու նստել է սրահում՝ սպասելով, որ իրեն ձերբակալեն։
«Դոնալդը մնացած այցելուներին ասաց, որ նրանց բախտը բերել է, քանի որ ինքը զենք չունի, եւ ոստիկանությունը շատ երկար է գալիս»,- պատմել է ականատեսներից մեկը:
Երբ սպաները ժամանել են դեպքի վայր, Սանտակրոսեն անմիջապես հայտնել է նրանց, որ եթե իրեն ազատ արձակեն, նորից մեկ այլ բանկ կթալանի, մինչեւ կհայտնվի բանտում։ Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ ամերիկացին իր կողոպուտից հետո ազատ է արձակվել, սակայն ձերբակալվել է անվավեր վարորդական իրավունքով մեքենա վարելու համար։

В США мужчина специально ограбил банк на $1, чтобы сесть в тюрьму, пишет Oddity Central.
Как пишут местные СМИ, 65-летний Дональд Сантакроче из Юты вошел в банк и передал кассиру записку, с требованием выдать ему $1.
«Пожалуйста, извините меня, но это ограбление. Пожалуйста, дайте мне один доллар, спасибо», — было написано на бумажке.
Работник банка подумал, что это шутка, но все же выполнил требования мужчины. После этого Дональд сам попросил вызвать полицию и сел в зале, ожидая, когда его арестуют.
«Дональд заявил остальным посетителям, что им повезло, потому что у него нет с собой оружия, а полиция идет очень долго», — рассказал один из свидетелей.
Когда офицеры приехали на место, Сантакроче сразу сообщил им, что если его отпустят, он снова ограбит другой банк, пока не окажется в тюрьме. Позже стало известно, что американец находился на свободе после своего ограбления, но был арестован за вождение с недействительными правами.