Ճապոնիայում Վրաստանի դեսպան Թեյմուրազ Լեժավան Տոկիոյից Twitter-ում գրել է, որ իր և իր վարորդի վրա հարձակվել են։
Անհայտ անձը փորձել է դուրս բերել վարորդին մեքենայից և հարվածել դիվանագետին, երբ վերջինս փորձել է հեռախոսով նկարահանել, թե ինչ է կատարվում, հայտնում է Новости Грузия-ն։
Կիոդո գործակալությունը գրում է, որ մինչ հարձակումը նույն վայրում տեղի է ունեցել «ճանապարհային միջադեպ», որի հետևանքով ոչ ոք չի տուժել։ Հայտնի չէ, արդյոք նա կապ ունի դեսպանի մեքենայի վրա հարձակման հետ։ Իրավապահ մարմինները հետաքննություն են իրականացնում։

Посол Грузии в Японии Теймураз Лежава написал в Twitter из Токио, что на него и его водителя было совершено нападение.
Неизвестный попытался вытащить из машины водителя и ударил дипломата, когда он пытался заснять происходящее на телефон, передает «Новости Грузия».
Агентство Киодо, пишет, что до нападения на этом же месте произошел некий «дорожно-транспортный инцидент», в результате которого никто не пострадал. Неизвестно, связан ли он с нападением на машину посла. Правоохранительные органы ведут расследование.