ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրաժարվել է իրեն մեղավոր չի ճանաչել 2020 թվականին Ջորջիայի նախագահական ընտրություններին միջամտելու մեջ, հայտնում է Reuters-ը։
Դատարանի տվյալներով՝ Թրամփը հրաժարվել է իրեն առաջադրված պաշտոնական մեղադրանքից և չի ընդունել ընտրությունների ժամանակ իր մեղքը։ Նա նաև չի մասնակցել մեղադրանքի առերես ընթերցմանը, հայտնում է Lenta.ru-ն։
«Ստորև՝ իմ ստորագրությամբ, ես հայտարարում եմ իմ անմեղությունը սույն գործով առաջադրված մեղադրանքի համար»,- դատարանի փաստաթղթում նշել է նախկին նախագահը։
Ավելի վաղ, ԱՄՆ նախկին նախագահը 2020 թվականի ընտրություններում չորս քրեական գործերով մեղադրյալ էր դարձել այն բանից հետո, երբ Ջորջիայի Ֆուլթոն շրջանի դատախազը նրան և նրա նախընտրական շտաբի 18 այլ աշխատակիցների մեղադրանք է առաջադրել ընտրությունների արդյունքները չեղարկելու անօրինական փորձերի մեջ։

Экс-президент США Дональд Трамп отказался признать себя виновным во вмешательстве в президентские выборы 2020 года в штате Джорджия, передает Reuters.
По сообщению суда, Трамп отказался от предъявления ему официального обвинения и не признал свою вину во время выборов. Также он не принял участия в очном зачтении обвинений, передает Lenta.ru
«Своей подписью ниже я заявляю о своей невиновности по обвинениям по этому делу», — указывал экс-президент в документе суда.
Ранее бывший президент США стал фигурантом уже четырех уголовных дел о выборах 2020 года после того, как офис прокурора по округу Фултон в Джорджии предъявил ему и еще 18 сотрудникам его предвыборного штаба обвинения в незаконных попытках отменить результаты выборов.