Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը մտադիր է սեպտեմբերին այցելել Ռուսաստան՝ Վլադիմիր Պուտինի հետ բանակցություններ վարելու համար, հայտնում է The New York Times-ը՝ վկայակոչելով ամերիկացի պաշտոնյաներին։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ԿԺԴՀ-ի և Ռուսաստանի ղեկավարները կմասնակցեն Արևելյան տնտեսական համաժողովին, որը կանցկացվի սեպտեմբերի 10-ից 13-ը Վլադիվոստոկի Հեռավորարեւելյան դաշնային համալսարանի կամպուսում։
Սպասվում է, որ Կիմ Չեն Ընը Փհենյանից Ռուսաստան կժամանի իր զրահապատ գնացքով։ Աղբյուրները չեն բացառել, որ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդը կարող է այցելել նաեւ Մոսկվա։

Лидер Северной Кореи Ким Чен Ын намерен в сентябре посетить Россию, чтобы провести переговоры с Владимиром Путиным, сообщает The New York Times со ссылкой на американских чиновников.
По данным источника, главы КНДР и России примут участие в Восточном экономическом форуме, который пройдет с 10 по 13 сентября в кампусе Дальневосточного федерального университета во Владивостоке.
Ожидается, что Ким Чен Ын прибудет в Россию из Пхеньяна на своем бронепоезде. Источники не исключили, что лидер Северной Кореи также может посетить Москву.