Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հանդիպել է ԱՄՆ սենատոր Ջին Շահինի և կոնգրեսական Մայք Թերների հետ։ Հանդիպմանը ուշադրություն է դարձվել Վրաստանի և ԱՄՆ-ի ռազմավարական գործընկերությանը, ինչպես նաև երկկողմ հարաբերություններում առկա խնդիրներին, հաղորդում է Վրաստանի Առաջին ալիքը։
Վրաստանի կառավարության ղեկավարն ընդգծել է հարաբերությունները վերականգնելու և բարելավելու անհրաժեշտությունը և ևս մեկ անգամ հաստատել վրացական կողմի պատրաստակամությունը։
Նրա խոսքով, Վրաստանը մնում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների հուսալի դաշնակիցը և հույս ունի, որ երկկողմ հարաբերությունները կվերադառնան զարգացման դրական դինամիկայի։

Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе встретился с сенатором США Джином Шахин и конгрессменом Майком Тернером. На встрече внимание было сосредоточено на стратегическом партнерстве между Грузией и США, а также проблемах в двусторонних отношениях, передает Первый канал Грузии.
Глава правительства Грузии подчеркнул необходимость перезагрузки и оздоровления отношений и еще раз подтвердил готовность грузинской стороны.
По его словам, Грузия остается надежным союзником Соединенных Штатов Америки и надеется, что двусторонние отношения вернутся к положительной динамике развития.