Իսրայելական ուժերը վերջին 24 ժամվա ընթացքում Գազայի հատվածում ընտանիքների հանդեպ երկու զանգվածային հաշվեհարդար են տեսել, որոնց հետևանքով, ըստ բժշկական աղբյուրների առնվազն 32 պաղեստինցի է սպանվել, 88-ը՝վիրավորվել, հայտնել է պաղեստինյան Wafa գործակալությունը:
Տեղի առողջապահական իշխանությունները հաստատել են, որ անցյալ տարվա հոկտեմբերի 7-ից ի վեր պաղեստինցիների զոհերի թիվը հասել է 39 հազար 929-ի, տարբեր աաստիճանի մարմնական վնասվածքներ են ստացել 92 հազար 240 մարդ:
Զոհերի մեծ մասը կանայք և երեխաներ են։
Ըստ նույն աղբյուրների, շտապօգնության ծառայությունները չեն կարողանում օգնության հասնել անկլավով մեկ տարածված պատերազմի բազմաթիվ զոհերի և փլատակների տակ կամ ճանապարհներին մնացածներին, քանի որ իսրայելական ուժերը շարունակում են խոչընդոտել շտապօգնության և քաղաքացիական պաշտպանության խմբերի տեղաշարժը:

In the last 24 hours, Israeli forces have carried out two massive reprisals against families in the Gaza Strip, as a result of which, according to medical sources, at least 32 Palestinians have been killed and 88 others have been injured, reports the Palestinian Wafa news agency.
Local healthcare authorities have confirmed that the Palestinian death toll has reached 39,929 and 92,240 people have been injured since October 7 last year.
Most of the casualties are women and children.
According to the same sources, emergency services are unable to reach the many casualties of this war spread across this Palestinian enclave and those trapped under rubble or stranded on the roads, as Israeli forces continue to impede the movement of ambulances and civil defense teams.