Այս տարվա առաջին եռամսյակում տնտեսական աճը կազմել է 6,6 տոկոս, երկրորդ եռամսյակոմ՝ 6,4 տոկոս, երրորդ եռամսյակը՝ 5,2 տոկոս: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 5-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վիճակագրական կոմիտեի նախագահ Ստեփան Մնացականյանը:
Անդրադառնալով գնաճին, նա նշեց. «2024 թվականի նոյեմբերին սպառողական գների ինդեքսը նախորդ ամսվա նկատմամբ 1,3 տոկոսով աճել է: Նոյեմբեր ամսին 2023 թվականի դեկտեմբերի նկատմամբ աճը կազմել է 0,4 տոկոս:
2024 թվականի նոյեմբերին 2023 թվականի նոյեմբերի նկատմամբ սպառողական գների ինդեքսն աճել է 1,4 տոկոսով, իսկ 2024 թվականի հունվար-նոյեմբերին 2023 թվականի հունվար-նոյեմբերի նկատմամբ սպառողական գների ինդեքսի աճը կազմել է 0,2 տոկոս»,- ասաց նա:

In the first quarter of this year, Armenia's economic growth was 6.6 percent, in the second quarter—6.4 percent, and in the third quarter—5.2 percent. Chairman of the Statistical Committee of Armenia, Stepan Mnatsakanyan, told this to reporters Thursday.
And reflecting on inflation in the country, he stated: "In November 2024, the consumer price index increased by 1.3 percent compared to the previous month. In November, compared to December 2023, the increase was 0.4 percent.
"In November 2024, compared to November 2023, the consumer price index increased by 1.4 percent. And in January-November 2024, compared to January-November 2023, the increase in the consumer price index was 0.2 percent."