Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը հայտարարել է խախտումներով և տարածաշրջանին անհարիր գովազդով գեղեցկության սրահների փակման անհրաժեշտության մասին. այն սրահների որտեղ մարմնի մասեր են ցուցադրվում։
«Սրահներում ներարկումներ են անում, հետո խնդիրներ են առաջանում, մարդիկ հայտնվում են հիվանդանոցներում։ Նրանք վերբեռնում են լուսանկարներ (իրենց սոցցանցերի էջերում), որտեղ ցույց են տալիս մարմնի այն մասերը, որոնք չի կարելի չէ ցուցադրել։ Սրահները, որտեղ այլասերում են մարդկանց,  պետք է փակվեն»,-հայտարարել է Կադիրովը թելեգրամյան ալիքում հրապարակված տեսանյութում, Կադիրովի հայտարարության թարգմանությունը տրամադրում է ТАСС-ը։
Նա միաժամանակ հայտարարել է խախտումներով գործող և առանց համապատասխան արտոնագրերի 50-ից ավելի սրահների փակման մասին։

Глава Чечни Рамзан Кадыров заявил о необходимости закрыть салоны красоты с нарушениями и неподобающей для региона рекламой, в которой демонстрируются части тела, передает ТАСС.
«В салонах делают уколы, потом возникают проблемы и люди попадают в больницы. Закидывают фотографии (на страницы своих социальных сетей - прим. ТАСС), где демонстрируют части тела, которые нельзя показывать. Салоны, которые развращают людей нужно закрыть обязательно», - сказал Кадыров на видео, опубликованном в Telegram-канале, перевод заявления Кадырова приводит ТАСС.
Он также сообщил о закрытии более 50 аптек, осуществляющих деятельность без соответствующих лицензий и с нарушениями.