Լիտվայի արտգործնախարար Կեստուտիս Բուդրիսը հայտարարել է Էստոնիայի հետ համատեղ ձեռնարկվող գործողությունների մասին, ինչի արդյունքում երկու մերձբալթյան երկրներն ընդլայնել են վրացի քաղաքական գործիչների ցանկը, որոնց նկատմամբ պատժամիջոցներ են սահմանվել՝ դրան ավելացնելով ևս 17 հոգու, նրանց թվում՝ վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
«Լիտվան աջակցում է Վրաստանի ժողովրդին և նրա եվրոպական երազանքին»,-նշել է Լիտվայի արտգործնախարարը և հավելել, որ Լիտվան չի հանդուրժի բռնություն կամ ոտնձգություն խաղաղ ցուցարարների, լրագրողների և ընդդիմության նկատմամբ:
«ԵՄ մակարդակով համատեղ գործողությունների ժամանակն է հիմա»,– գրել է Լիտվայի ԱԳՆ ղեկավարը X սոցիալական ցանցի իր միկրոբլոգում։

Глава МИД Литвы Кестутис Будрис сообщил о предпринятых вместе с Эстонией совместных действиях, в результате которых две балтийские страны расширили список грузинских политиков, против которых введены санкции, добавив в него еще 17 человек, включая премьер-министра Ираклия Кобахидзе.
«Литва поддерживает народ Грузии и его европейскую мечту. В сотрудничестве с Эстонией мы расширили список грузинских политиков, против которых введены санкции, добавив в него еще 17 человек, включая премьер-министра Ираклия Кобахидзе. Мы не потерпим насилия и притеснений в отношении мирных демонстрантов, журналистов и оппозиции.
Пришло время для совместных действий на уровне ЕС прямо сейчас!» - написал глава МИД Литвы в своем микроблоге в соцсети Х.