Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն իր ցավակցությունն է հայտնել Չինաստանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով զոհվածների ընտանիքներին:  Այս մասին գրառումը հրապարակվել է ԱԳՆ-ի «X»-ի միկրոբլոգում:
«Խորը ցավով տեղեկացանք Չինաստանում տեղի ունեցած երկրաշարժի մասին, որը հանգեցրել է զոհերի և ավերածությունների: Ցավակցություն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և աղոթում ենք վիրավորների շուտափույթ ապաքինման համար»,- հայտնել են ԱԳՆ-ից:
Ինչպես հայտնել ենք, Չինաստանի հարավ-արևմուտքում գտնվող Տիբեթի ինքնավար մարզում 6,8 մագնիտուդով երկրաշարժ էր տեղի ունեցել:

The Ministry of Foreign Affairs (MFA) of Armenia extended its condolences to the families of the casualties of the earthquake that hit China.
“Deeply saddened to hear of the earthquake that struck China, resulting in the loss of lives & causing devastation. We express condolences to the families of the victims & prayers for the fast recovery of the injured,” the Armenian MFA stated on X.
An earthquake, with a magnitude of 6.8, occurred in Xizang (Tibet) Autonomous Region of China, killing 126 and injuring 188.