Հարավային Կարոլինայի հանրապետական կոնգրեսական Ջո Ուիլսոնն առաջարկել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի դեմքով 250 դոլարանոց թղթադրամ ներմուծել։
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ օրենսդրության նախագիծ եմ մշակում, որը Փորագրության և տպագրության բյուրոյին կուղղորդի 250 դոլարանոց թղթադրամ ստեղծել՝ Դոնալդ Թրամփի պատկերով: Բայդենֆլյացիան ոչնչացրեց տնտեսությունը՝ ստիպելով ամերիկյան ընտանիքներին ավելի շատ կանխիկ գումար ունենալ իրենց հետ: Ամենաթանկարժեք օրինագիծն ամենաթանկ նախագահի համար», - գրել է Ջո Ուիլսոնն X-ում։
2024 թվականի հունիսին ներկայացուցիչ Փոլ Գոսարը (Ռ-Արիզ.) օրինագիծ ներկայացրեց 500 դոլարանոց թղթադրամ ստեղծելու մասին, որում պատկերված կլիներ Դոնալդ Թրամփը, որն այն ժամանակ Միացյալ Նահանգների նախկին նախագահն էր:
ԱՄՆ-ում թղթադրամների և մետաղադրամների վրա կենդանի մարդկանց պատկերելու արգելք կա, որը հաստատվել է ԱՄՆ Կոնգրեսի կողմից դեռևս 1866 թվականին։

Конгрессмен-республиканец от штата Южная Каролина Джо Уилсон предложил ввести в оборот банкноты номиналом $250 с лицом президента США Дональда Трампа.
«С радостью сообщаю, что я разрабатываю законопроект, предписывающий Бюро гравировки и печати создать купюру в $250 с изображением Дональда Трампа. Байденфляция разрушила экономику, вынудив американские семьи носить с собой больше наличных. Самая ценная купюра для самого ценного президента! » - написал Джо Уилсон в X.
В июне 2024 года член Палаты представителей Конгресса США Пол Госар (республиканец от штата Аризона) предлагал законопроект о создании купюры достоинством $500 с портретом Дональда Трампа, на тот момент бывшего президента США.
В Соединенных Штатах действует запрет на изображение живых людей на денежных знаках и монетах, установленный Конгрессом США еще в 1866 году.