Ֆինլանդիայի ոստիկանությունը մեկ տարի է, ինչ որոնում է տասը հոգուց բաղկացած ընտանիք, որն անհետացել է 2024թ. մայիսի 15-ին, հաղորդել է Blick պարբերականը։
Անհետ կորածների թվում են 3-17 տարեկան յոթ երեխա եւ նրանց ծնողները։ Ավելին, անհետացման պահին կինը հղի է եղել։
Քննության վարկածով՝ ծնողները, հնարավոր է, դիտավորյալ փախուստի են դիմել իրենց երեխաների հետ, որոնք գտնվում էին սոցիալական ծառայությունների հսկողության տակ։ Ենթադրվում է, որ ընտանիքը մեկնել է միկրոավտոբուսով եւ, հնարավոր է, լքել է երկիրը։ Ֆինլանդիայի ոստիկանությունն օգնություն է խնդրել Հյուսիսի այլ երկրներից միջազգային ձերբակալման օրդեր է տրվել։
Չնայած քաղաքացիների հարյուրավոր տեղեկություններին՝ վարկածներից ոչ մեկը չի հաստատվել: Քննությունը կարծում է, որ ընտանիքը կարող է կողմնակի օգնություն ստանալ, հնարավոր է՝ մարդկանց մի ամբողջ ցանցից: Գլխավոր քննիչ Թոնի Ռաումը նշել է, որ որոնումները ոչ մի արդյունք չեն տվել. ընտանիքը որեւէ ֆիզիկական կամ թվային հետք չի թողել:
Ոստիկանությունը բոլորին, ովքեր տեղեկություն ունեն, կոչ է արել կապվել իրավապահների հետ։ Հետաքննությունը շարունակվում է։

Finnish police have been searching for a family of ten who had disappeared on May 15, 2024, the Blick newspaper reports.
The missing include seven children aged 3-17 and their parents. Moreover, the woman was pregnant at the time of the disappearance.
According to the investigation, the parents may have deliberately fled with their children, who were under the supervision of social services.
It is believed that the family left in a minibus and may have left the country.
Finnish police have asked for help from other Nordic countries, and international arrest warrants have been issued.
Despite hundreds of reports from people, none of the theories have been confirmed.
The investigation believes that the family may have received outside help, possibly from a network of people.
Chief investigator Tony Rauma noted that the search yielded no results; the family left no physical or digital traces.