Թուրքիայի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, բանակի գեներալ Մեթին Գյուրակի հրավերով այցով Թուրքիա է ժամանել Ադրբեջանի պատվիրակությունը՝ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, այդ երկրի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիևի գլխավորությամբ:
Ինչպես հաղորդում է «Ազերթաջը», այցի շրջանակում պատվիրակությունը կմասնակցի Ստամբուլում անցկացվող «Խաղաղության պաշտպան-2025» միջազգային զորավարժանքներին, ինչպես նաև Քոնյա քաղաքում «Անատոլիական արծիվ-2025» միջազգային զորավարժությունների շրջանակում կազմակերպված «Բարձր մակարդակի դիտորդի օր» միջոցառմանը։
Բացի դրանից, այցի ընթացքում նախատեսված է Վելիևի հանդիպումը Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերի հետ։

At the invitation of Chief of General Staff of the Armed Forces of the Republic of Turkey, Army General Metin Gurak, the Azerbaijani delegation headed by First Deputy Defense Minister - Chief of General Staff of the Armed Forces of Azerbaijan Colonel General Kerim Veliyev has arrived in Turkey on a visit.
Azertaj reports that within the framework of the visit the delegation will take part in the international exercise “Defender of Peace - 2025” held in Istanbul, as well as in the event “Day of High Observer” organized within the international maneuvers “Anatolian Eagle - 2025” in the city of Konya.
In addition, Veliyev is scheduled to meet with Turkish National Defense Minister Yaşar Güler during the visit.