Իրանը միջամտել է վերջին հրադադարի բանակցություններին՝ Համասին ազդանշաններ ուղարկելով, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, հաղորդում է CNN-ը։
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քեյր Սթարմերի հետ հանդիպման ժամանակ Սպիտակ տան ղեկավարը մեղադրել է Իրանին Գազայի հատվածում պատերազմը դադարեցնելու բանակցություններին միջամտելու մեջ։
«Իրանը վատ ազդանշաններ է ուղարկում, ասում եմ ձեզ։ Մի երկրի համար, որը հենց նոր է ոչնչացվել, նրանք շատ վատ ազդանշաններ են ուղարկում, շատ տհաճ ազդանշաններ։ Եվ նրանք չպետք է դա անեն», - ասել է պետության ղեկավարը։
Նա նաև անդրադարձել է Իրանի արտգործնախարարի վերջերս հեռուստատեսային հաղորդմանը հայտնվելուն։
«Ես կարծում եմ, որ նրանք միջամտել են այս բանակցություններին՝ Համասին ազդանշաններ և հրամաններ ուղարկելով։ Եվ դա վատ է։ Դա շատ վատ է», - ասել է Թրամփը։

Iran has interfered in the recent ceasefire talks by sending signals to Hamas, US President Donald Trump said, CNN reports.
During a meeting with UK Prime Minister Keir Starmer, Trump accused Iran of interfering in the talks to end the war in the Gaza Strip.
"Iran is sending bad signals, I tell you. For a country that has just been destroyed, they are sending very bad signals, very unpleasant signals. And they should not do that," the US head of state said.
Also, he reflected on the recent appearance of the Iranian foreign minister on a television program.
"And I think they [i.e. Iran] got involved in this negotiation, telling Hamas and giving Hamas signals and orders, and that’s not good. That’s not good," Trump said.