Ռուսաստանի և ԱՄՆ ղեկավարներ Վլադիմիր Պուտինի ու Դոնալդ Թրամփի հանդիպման նախօրեին ԱՄՆ գաղտնի ծառայությունը անշարժ գույք է վարձակալել Ալյասկա նահանգի Անքորիջ քաղաքում։ Այս մասին հայտնել է The New York Times-ը (NYT)՝ հղում անելով տեղի անշարժ գույքի գործակալին:
Անքորիջում կարճաժամկետ վարձակալությամբ զբաղվող գույքի գործակալը հայտնել է, որ Գաղտնի ծառայությունը երկու առաջնորդների հանդիպման համար իրենից վեց ննջասենյակ ունեցող մի տարածք է վարձակալել։
Միևնույն ժամանակ, New York Times-ը նշել է, որ Թրամփի վարչակազմը հրատարակությանը չի հաստատել Ռուսաստանի Դաշնության և Միացյալ Նահանգների նախագահների հանդիպման ճշգրիտ վայրը։

В преддверии встречи глав России и США Владимира Путина и Дональда Трампа американская секретная служба арендовала недвижимость в городе Анкоридж в штате Аляска. Об этом, ссылаясь на местного риелтора, сообщает газета New York Times (NYT).
Риелтор, который сдает недвижимость в краткосрочную аренду в Анкоридже, заявил, что Секретная служба сняла у него для встречи двух лидеров объект с шестью спальнями.
При этом в New York Times отметили, что в администрации Трампа не подтвердили изданию точное место встречи президентов РФ и США.