Ռուսաստանի և ԱՄՆ ղեկավարներ Վլադիմիր Պուտինի ու Դոնալդ Թրամփի հանդիպման նախօրեին ԱՄՆ գաղտնի ծառայությունը անշարժ գույք է վարձակալել Ալյասկա նահանգի Անքորիջ քաղաքում։ Այս մասին հայտնել է The New York Times-ը (NYT)՝ հղում անելով տեղի անշարժ գույքի գործակալին:
Անքորիջում կարճաժամկետ վարձակալությամբ զբաղվող գույքի գործակալը հայտնել է, որ Գաղտնի ծառայությունը երկու առաջնորդների հանդիպման համար իրենից վեց ննջասենյակ ունեցող մի տարածք է վարձակալել։
Միևնույն ժամանակ, New York Times-ը նշել է, որ Թրամփի վարչակազմը հրատարակությանը չի հաստատել Ռուսաստանի Դաշնության և Միացյալ Նահանգների նախագահների հանդիպման ճշգրիտ վայրը։

Ahead of the meeting between Russian and US leaders Vladimir Putin and Donald Trump, the US Secret Service has leased a property in Anchorage, Alaska, a local realtor said, reports The New York Times.
A realtor in Anchorage who specializes in short-term rentals and leases said the Secret Service had leased a six-bedroom property for the talk between the two leaders.
The Trump administration, however, has not confirmed to The New York Times the exact location of this meeting between the Russian and US presidents.