Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հոկտեմբերի 16-ին ընդունել է Ադրբեջանում Ֆրանսիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սոֆի Լագուտիի հավատարմագրերը, տեղեկացնում է ադրբեջանական APA գործակալությունը։
Հիշեցնելով Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ Կոպենհագենում կայացած հանդիպումը, Ալիևը հայտարարել է, որ այդ հանդիպման արդյունքում «երկու երկրների միջև թյուրիմացություն առաջացնող հարցերը մնացել են անցյալում»։
«Ընդգծելով, որ երկկողմ օրակարգում նոր շրջան է սկսվել, պետության ղեկավարն անդրադարձել է, նախևառաջ, միջանձնային ու գործնական շփումների, մշակութային և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության վերականգնման ու զարգացման կարևորությանը», - գրում է ադրբեջանական ԶԼՄ-ն։

President of Azerbaijan Ilham Aliyev on Thursday accepted the credentials of Sophie Lagoutte, the newly appointed ambassador of France, APA reports
Recalling his meeting with French President Emmanuel Macron in Copenhagen, President Ilham Aliyev stated that, as a result of that meeting, “past misunderstandings between the two countries have been resolved.
“Emphasizing that a new era has begun in bilateral relations, the head of state highlighted the importance of restoring and developing contacts between people and business representatives, as well as enhancing cooperation in cultural and humanitarian fields,” adds APA.