Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաեւը ձերբակալվել է։
Քննչական կոմիտեից հայտնում են. «Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 1 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 490-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (դատավորի, դատախազի, քննիչի մասին արատավորող, նշված անձանց իրավունքներին ու օրինական շահերին այլ վնաս պատճառող տեղեկություն հրապարակելը՝ կապված նշված անձանց օրինական ծառայողական կամ մասնագիտական գործունեության հետ: Վերջինս ձերբակալվել է»։
Նշենք, որ ըստ պաշտպանի՝ Կոչուբաեւը ձերբակալվել է ֆեյսբուքյան գրառման համար։
Հիշեցնենք, որ Ալեքսանդր Կոչուբաևը գրել էր․
«Հոգին սատանային վաճառած քննիչներ, դատախազներ, դատավորներ ձեր պատիժը երկնային է լինելու, աղոթում եմ Տիրոջը ձեզ չների և պատիժը քավեք սերունդներով։
Մկրտիչ Սրբազանը ծառայությունը կշարունակի ԿԿԲ պադվալում, բայց դուք ոնց շատ տղա կայիք էտ ձև էլ մնացիք։
Հ.գ. Ու չհամարձակվեք ասեք տուն ենք պահում, ես էլ էի տուն պահում, երբ 2018 թվականին սատանաների ավազակավորջը եկավ իշխանության, ես էլ սպա էի ու ուսադիրը սրանց վրա շպռտելը եղել է կյանքիս ամենաբարդ որոշումը, բայց տուն պահել կարելիա արդար քրտինքով, ոչ թե ձեր պես աշխատավարձ ծծելով։
Հ.գ.գ. ավագ գործընկերներիցս մեկը ասում է օգտագործված պահպանակը վերջում նետում են աղբամանը, խորհեք սրա շուրջ։

Адвокат Александр Кочубаев задержан.
«В ходе предварительного расследования уголовного дела в отношении одного лица возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 490 УК Армении(распространение сведений, порочащих честь и достоинство судьи, прокурора, следователя или иным образом посягающих на права и законные интересы указанных лиц в связи с их законной должностной или профессиональной деятельностью). Кочубаев задержан», - говорится в сообщении СК.
Отметим, что, по словам адвоката, Кочубаев был арестован за публикацию в Facebook.
Напомним, что Александр Кочубаев, в частности,  написал:
«Следователи, прокуроры, судьи, продавшие души дьяволу, кара ваша будет небесной, молю Господа не прощать вас и заставитьискупить наказание поколениями.
Архиепископ Мкртич продолжит службу в подвале КГБ, но вы, какими были, такими и остались.
P.S. И не смейте говорить, что  содержите дом, я тоже содержал дом, когда в 2018 году к власти пришла банда дьяволов. Я тоже был офицером, и швырнуть в них погонами было самым трудным решением в моей жизни. Но содержать дом можно честным трудом, а не высасывая зарплату, как вы».