ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի խոսքերը ռուս գործընկերոջ՝ Վլադիմիր Պուտինի հետ հնարավոր հանդիպման մասին երկու շաբաթվա ընթացքում խորհրդանշում են բանակցությունները չհետաձգելու անհրաժեշտության ընդհանուր ըմբռնումը, հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, տեղեկացրել է «Ինտերֆաքսը»։
«Այն իսկապես կարող է տեղի ունենալ երկու շաբաթվա ընթացքում կամ մի փոքր ավելի ուշ։ Սա ընդհանուր ըմբռնումն է՝ որ չպետք է որեւէ բան հետաձգել»,- ասել է Պեսկովը։
Կրեմլի ներկայացուցչից նաեւ հետաքրքրվել են, թե արդյոք հայտնի է, թե որտեղ կարող է տեղի ունենալ ՌԴ եւ ԱՄՆ արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներ Սերգեյ Լավրովի եւ Մարկո Ռուբիոյի հանդիպումը։

Слова президента США Дональда Трампа о возможной встрече с российским коллегой Владимиром Путиным в течение двух недель символизируют общее понимание о необходимости не откладывать переговоры в долгий ящик, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает Интерфакс.
«Она действительно может состояться в течение двух недель или чуть позже. Это общее понимание - что не нужно ничего откладывать в долгий ящик», - сказал Песков.
У представителя Кремля также поинтересовались, известно ли, где может состояться встреча глав внешнеполитических ведомств РФ и США Сергея Лаврова и Марко Рубио.