ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վերահաստատել է իր լավատեսությունը Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև հակամարտության լուծման վերաբերյալ, հաղորդում է Reuters գործակալությունը։
«Ըստ իս, մենք կհասնենք դրան։ Բայց ամեն ինչ շատ վատ ստացվեց, քանի որ երկու առաջնորդներն անկեղծորեն ատում են միմյանց... Նրանք միմյանց ատում են ամեն ինչից շատ, և դա փոքր-ինչ բարդացնում է իրավիճակը»,- նշել է նախագահը։
Երբ նրան հարցրել են՝արդյոք նա հավատո՞ւմ է, որ Ուկրաինան դեռևս ունակ է հաղթել պատերազմում, ինչպես նա նշել էր ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայից հետո, Թրամփը պատասխանեց. «Նրանք դեռ կարող են հաղթել։ Ես չեմ կարծում, որ նրանք կհաղթեն, բայց նրանք դեռ կարող են հաղթել։ Ես երբեք չեմ ասել, թե  նրանք կհաղթեն։ Ես ասել եմ, որ նրանք կարող են հաղթել։ Ամեն ինչ կարող է պատահել։ Գիտեք, պատերազմը շատ տարօրինակ բան է»։

Президент США Дональд Трамп вновь выразил свой оптимизм относительно урегулирования конфликта между Украиной и Россией, сообщает Reuters.
«Я думаю, мы этого добьемся. Два лидера искренне ненавидят друг друга... Они ненавидят друг друга больше всего на свете, и это немного усложняет ситуацию», - сказал он.
Когда его спросили, считает ли он, что Украина по-прежнему способна выиграть войну, как он сказал после Генеральной Ассамблеи ООН, Трамп ответил: «Они все еще могут выиграть. Я не думаю, что они это сделают, но они все еще могут выиграть. Я никогда не говорил, что они победят. Я говорил, что они могут победить. Все может случиться. Знаете, война — очень странная штука».