ՀՀ ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Նարեկ Ապիտոնյանն ընդունել է Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) ներկայացուցիչներին։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնում են նախարարությունից։
Հանդիպմանը մասնակցել են «Կայուն էներգիա հանուն Հայաստանում կլիմայակայուն համայնքային զարգացման» ծրագրի ղեկավար Օլգա Վայգելը, ինչպես նաև խորհրդատուներ Կալլե Վուլֆը և Արսեն Հայրիյանը։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է «Վերականգնվող էներգետիկայի և էներգաարդյունավետության մասին» օրենսդրական փաթեթի նախագիծը, ինչպես նաև քննարկվել է Էներգախնայողության և վերականգնվող էներգետիկայի 2022–2030 թվականների ծրագրի երկրորդ փուլի (2026-2030 թթ.) իրագործումն ապահովող ծրագիր-ժամանակացույցը։

Армения и Германия обсудили вопросы энергетики.
Заместитель министра территориального управления и инфраструктур Армении Нарек Апитонян принял представителей Германского агентства международного сотрудничества (GIZ).
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства территориального управления и инфраструктур республики, во встрече приняли участие руководитель программы «Устойчивая энергия во имя климатоустойчивого общинного развития в Армении» Ольга Вайгель, а также консультанты Калле Вольф и Арсен Айриян.
В ходе встречи был представлен проект законодательного пакета «О возобновляемой энергетике и энергоэффективности». Обсуждена также программа, обеспечивающая реализацию второго этапа (2026-2030 гг.), программы энергосбережения и возобновляемой энергетики на 2022-2030 годы.