Մենք հետևում ենք Սաուդյան Արաբիայում ամերիկյան քաղաքացիների դեմ սպառնալիքների մասին հաղորդագրություններին, հայտնել են ԱՄՆ Պետքարտուղարությունից։
«ԱՄՆ քաղաքացիներին զգուշացնում ենք, որ հյուրանոցներն ու այլ հասարակական վայրերը, ներառյալ՝ ամերիկյան բիզնեսներն ու կրթական հաստատությունները, կարող են թիրախ դառնալ։
«Էր Ռիադում ԱՄՆ դեսպանատունն ԱՄՆ կառավարության բոլոր աշխատակիցներին հրահանգել է մնալ տանը։ Մենք հորդորում ենք Սաուդյան Արաբիայի բոլոր ամերիկացիներին նույնը անել մինչև հետագա ծանուցում»,- նշել է Պետքարտուղարությունը։

Мы отслеживаем сообщения об угрозах в отношении мест скопления американских граждан в Саудовской Аравии. Об этом сообщает Государственный департамент США.
«Мы предупреждаем граждан США о том, что отели и другие места скопления людей, включая американские предприятия и учебные заведения, могут стать потенциальными целями.
«Посольство США в Эр-Рияде распорядилось, чтобы все сотрудники правительства США оставались дома. Мы рекомендуем всем американцам в Саудовской Аравии поступать так же до дальнейшего уведомления», - отметили в Госдепе.