ԱՄՆ-ն ու Իսրայելը Իրանում մի շարք թիրախներ են նախանշել, որոնք նախատեսված են երկրի տնտեսությունը կաթվածահար անելու և այս պատերազմից հետո ռեժիմի երկարատև ու ցավոտ վերականգնումն ապահովելու համար, գրում է Wall Street Journal-ը:
Իսրայելը սպասում է Վաշինգտոնի թույլտվությանը՝ այս շաբաթ Իրանի էներգետիկ օբյեկտներին հարվածներ հասցնելու համար, ասել է իսրայելցի պաշտոնյան:
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել էր, որ ԱՄՆ-ը պատրաստ է հարվածել բոլոր իրանական կամուրջներին և էլեկտրակայաններին՝ պատճառելով այնքան մեծ վնաս, որ «վերականգնվելու համար 20 տարի կպահանջվի, եթե նրանց բախտը բերի, և դեռ երկիր ունենան»:

США и Израиль наметили ряд целей в Иране, призванных подорвать экономику страны и обеспечить длительную и болезненную восстановительную работу режима после этой войны. Об этом сообщает Wall Street Journal.
Израиль ожидает разрешения от Вашингтона, чтобы на этой неделе начать наносить удары по иранским энергетическим объектам, сообщил израильский чиновник.
Ранее Трамп заявил, что США готовы нанести удары по всем иранским мостам и электростанциям, причинив такой ущерб, что «на восстановление, если им повезет, если у них вообще будет страна, потребуется 20 лет».