Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն այցելել է Լիբանանի օկուպացված տարածք։
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ-ն և Իսրայելը փետրվարի 28-ին հարձակվել էին Իրանի տարածքի վրա, ինչը հանգեցրել էր ավերածությունների և մարդկային զոհերի։ Ի պատասխան դրան՝ Իրանը հրթիռային հարվածներ է հասցրել Իսրայելին և տարածաշրջանում ԱՄՆ ռազմաբազաներին։ Իսրայելի և ԱՄՆ-ի հարձակման հետևանքով սպանվել են նաև Իրանի հոգևոր առաջնորդ այաթոլա Ալի Սեյեդ Խամենեին և երկրի այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։
Մարտի 2-ին Իսրայելի դեմ պատերազմի մեջ է մտել նաև «Հեզբոլլահ» շարժումը։ Իսրայելը հայտնել է շարժման դեմ հարձակողական գործողություն սկսելու մասին և մտել հարավային Լիբանան։
Մարտի 23-ին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Իրանի հետ բանակցությունները կշարունակվեն մեկ շաբաթ՝ հավելելով, որ ռազմական հարվածները հետաձգվել են 5 օրով։ Սակայն Իրանը հերքել էր այս տեղեկությունը, իսկ Իսրայելը մերժել էր Թրամփի առաջարկը։
Ապրիլի 8-ի գիշերը ԱՄՆ-ն և Իրանը պայմանավորվել են բանակցությունների ընթացքում հրադադար հաստատել։ Այս հայտարարությանը միացել է նաև Իսրայելը, որը, սակայն, հրաժարվել է Լիբանանին հարվածներ չհասցնելուց։

Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху посетил оккупированную территорию Ливана.
Напомним, что США и Израиль 28 февраля атаковали территорию Ирана, что привело к разрушениям и гибели людей. В ответ на это Иран наносит ракетные удары по Израилю и военным базам США в регионе. В результате атаки Израиля и США был убит также Верховный лидер Ирана аятолла Али Сейед Хаменеи и другие высокопоставленные лица страны.
23 марта президент США Дональд Трамп заявил, что переговоры с Ираном будут идти в течение недели, добавив, военные удары отложены на 5 дней. Однако Иран опроверг эту информацию, а Израиль отверг предложение Трампа.
В ночь на 8 апреля США и Иран договорились прекращении огня на время переговоров. К этому заявлению присоединился также Израиль, который, однако, отказался наносить удары по Ливану.