Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասն ուղերձ է հղել Հայոց ցեղասպանության 111-րդ տարելիցի կապակցությամբ՝ ընդգծելով, որ պատմական ճշմարտության ճանաչումը ողջ միջազգային հանրության կողմից անհրաժեշտ պայման է։ Այս մասին Նիկոս Դենդիասը գրառում է կատարել X-ի իր միկրոբլոգում։
«Այսօր մենք հարգանքի տուրք ենք մատուցում 20-րդ դարում մարդկության դեմ ուղղված ամենասարսափելի հանցագործություններից մեկի՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։ Հելլենիզմի համար, որն իր բարեկամ ժողովրդի հետ կիսում է հալածանքների և ողբերգությունների պատմական փորձը, հիշատակի միջոցառումները պարզապես տարելից չեն։ Դրանք մշտական հիշեցում են, որ պատմական ճշմարտության ճանաչումը ողջ միջազգային հանրության կողմից անհրաժեշտ պայման է՝ ապահովելու համար, որ մարդկության դեմ ուղղված հանցագործությունները երբեք չկրկնվեն։ Այլևս երբե՛ք»,-իր գրառման մեջ նշել է հույն պաշտոնյան։

The Minister of National Defense of Greece, Nikos Dendias, on Friday issued a message on the occasion of the 111th anniversary of the Armenian Genocide, emphasizing that the recognition of historical truth by the entire international community is a necessary condition.
"Today we pay tribute to the memory of the victims of one of the most terrible crimes against humanity in the 20th century, the Armenian Genocide. For Hellenism, which shares the historical experience of persecution and tragedies with its friendly people, commemorative events are not just anniversaries. They are a constant reminder that the recognition of historical truth by the entire international community is a necessary condition to ensure that crimes against humanity are never repeated. Never again!" the Greek defense minister noted on X.