Լոնդոնում բնակարանների գինն օրական աճում է 90 ֆունտ սթերլինգով, բայց այդ աճը թույլ են արտահայտված կամ գնանկում է նկատվում Բրիտանիայի մյուս խոշոր քաղաքներում: Այս մասին հայտնում է «The Daily Mail»-ը` վկայակոչելով Հողային ռեգիստրի զեկույցը:
Զեկույցում ընդգծվում է, որ խորը անդունդ կա Լոնդոնում անշարժ գույքի շուկայի եւ Բրիտանիայի այլ քաղաքներում անշարժ գույքի շուկայի միջեւ, քանի որ Լոնդոնում գները չափից դուրս թանկ են, իսկ մյուս քաղաքներում դրանք տարվա մեջ նվազում են 16,5 տոկոսով:
Գյուղական վայրերում առաջնակարգ տների գնորդները հիմնականում արտասահմանցիներ են, առաջին անգամ բրիտանացի գնորդները փոքրամասնություն են կազմել: Անցյալ տարի արտասահմանցիների բաժինը գերազանցել է 50 տոկոսը` հասնելով 55 տոկոսի: Մոտավորապես չորս գնորդից մեկը եղել է Ռուսաստանից եւ նախկին խորհրդային հանրապետություններից` օրինակ Հայաստանից, Ուզբեկստանից եւ Ղազախստանից:

Цены на жилье в Лондоне растут на 90 фунтов стерлингов в день, но ведут себя вяло или падают в любом другом крупном городе Великобритании. Об этом сообщает британская «The Daily Mail» со ссылкой на доклад Земельного регистра.
В докладе подчеркивается пропасть между рынком недвижимости столицы, где цены достигли небывало высокого уровня, и рынком остальной части Великобритании, где они падают на 16,5 процента в год.
Большинство людей, которые купили первоклассные дома в сельской местности в прошлом году, были иностранцами – впервые британские покупатели стали меньшинством. В прошлом году доля иностранцев превзошла 50-процентную отметку, впервые достигнув 55 процентов. Примерно один из четырех покупателей был из России и бывших советских республик, таких как Армения, Узбекистан и Казахстан.