Ձյան առատ տեղումների հետեւանքով արտակարգ իրավիճակ է ստեղծվել Լոռու մարզում:
NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ փակվել են Սպիտակի ոլորանները եւ Վանաձոր-Ալավերդի ճանապարհի մի հատվածը: Ճանապարհի 10-րդ կիլոմետրում խցանում է առաջացել բեռնատարների պատճառով, որոնք չեն կարողանում տեղաշարժվել՝ փակելով մարդատար մեքենաների ճանապարհը:
Քիչ առաջ խցանումը բացելու աշխատանքներ կատարելիս՝ ճանապարհային ոստիկանության աշխատակցի ոտքը կոտրվել է: Նա տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Ոստիկանության լրատվական վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանի տեղեկացմամբ՝ ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի տեսուչ, ոստիկանության կապիտան Տիգրան Գրիգորյանը ծառայութունն ավարտելուց հետո տուն վերադառնալիս տեսնելով ստեղծված իրավիճակը՝ կանգ է առել երթևեկությունը կարգավորելու նպատակով: Մերկասառույցի պատճառով իրար են բախվել 4-5 ավտոմեքենա, ինչի հետևանքով Տ. Գրիգորյանը վրաերթի է ենթարկվել՝ կոտրելով ոտքը:

Из-за обильного снега создалась чрезвычайная ситуация в Лорийской области на севере Армении.
Как сообщает корреспондент Новости Армении - NEWS.am, закрыт Спитакский перевал и часть трассы Ванадзор – Алаверди, ведущей в Тбилиси. На 10-ом км трассы собралась пробка из грузовиков, которые не могут двигаться, закрывая дорогу и пассажирским машинам.
При работах по открытию пробки сотрудник Дорожной полиции сломал ногу. Как сообщил начальник пресс-службы Полиции Армении Ашот Ааронян капитан Тигран Григорян возвращался домой со службы и, увидев создавшуюся ситуацию, остановился урегулировать движение. Из-за гололеда столкнулись 4-5 машин, одна из которых переехала Григоряна. Полицейский госпитализирован.