Ֆրանսիայում վարորդը «Ալլահ աքբար» գոչելով վրաերթի է ենթարկել մի քանի հետիոտների: Միջադեպը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 21-ին Դիժոնում: Տուժել է 11 մարդ, երկուսը ծանր վիճակում են:
Սկզբում տղամարդը վրաերթի է ենթարկել չորս մարդու Վիլսոնի հրապարակում, այնուհետեւ վրաերթի եւս երեք փորձ կատարել: Վնասվածքներ են ստացել եւս յոթ հետիոտն: Ըստ ոստիկանների՝ վարորդը միտումնավոր է փորձել վրաերթի ենթարկել հետիոտներին: Տղամարդը, ինչպես նաեւ մեքենայի երկու ուղեւորները, փախել են հանցանքի վայրից:
Ավելի ուշ ոստիկանությանը հաջողվել է բռնել վարորդին, ձերբակալության ժամանակ նա բղավել է.  «Հանուն Պաղեստինի որդիների»: Ըստ մամուլի՝ հանցագործը 1974 թ. ծնված տղամարդ է, որը հոգեկան շեղում ունի:
Կատարվածի  քննությամբ զբաղվում  է Փարիզի դատախազության հակաահաբեկչական բաժանմունքը, հայտնում է lenta.ru-ն:

Во Франции мужчина на автомобиле с криками «Аллах акбар» протаранил несколько групп пешеходов. Инцидент произошел 21 декабря в Дижоне. В результате пострадали 11 человек, двое из них находятся в тяжелом состоянии.
Сначала мужчина сбил четырех человек на площади Вильсона, затем совершил еще три попытки наезда на людей. При этом ранения получили еще семеро прохожих. По словам сотрудников правоохранительных органов, водитель намеренно пытался задавить пешеходов. Мужчина, а также два пассажира автомобиля, скрылись с места преступления.
Позднее полиции удалось поймать водителя, при задержании он кричал: «Во имя детей Палестины». По данным СМИ, преступник — мужчина 1974 года рождения, у него психическое расстройство.
Как сообщает «Лента.Ру», расследованием произошедшего занялся антитеррористический отдел парижской прокуратуры.