Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունն այսօր ավելի ուշ Երևանում սպասում է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը։
ԱՄՆ դեսպանությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ սեպտեմբերի 17-19-ի այցի ընթացքում Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան հարաբերությունները և ներկայիս անվտանգային իրավիճակը։
Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին հանդես կգա մամուլի ասուլիսով, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում և ելույթ կունենա «Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում», ընդ որում ելույթը ուղիղ հեռարձակմամբ հասանելի կլինի www.speaker.gov/newsroom հղմամբ։
Խոսնակ Փելոսին կանդրադառնա մեր երկու երկրների ամուր փոխգործակցությանը, որի հիմքում ընդհանուր արժեքներն են և մեր ժողովուրդների երկարամյա կապերը։
Պատվիրակության կազմում են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Էներգետիկ և կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն և Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն և Ջեքի Սփիերը։

The US Embassy in Armenia is looking forward to welcoming a US Congressional Delegation led by Speaker of the US House of Representatives Nancy Pelosi to Yerevan later on Saturday, the embassy informed Armenian News-NEWS.am.
During her September 17-19 visit, Speaker Pelosi will meet with Prime Minister Nikol Pashinyan, Speaker of the National Assembly Alen Simonyan, and other senior Armenian officials to discuss US-Armenian relations, and the current security situation.
Speaker Pelosi will also address the press, participate in a wreath laying ceremony at the Armenian Genocide Memorial, and deliver a speech at the Cafesjian Center for the Arts, which will be livestreamed at www.speaker.gov/newsroom.
“Speaker Pelosi will engage on the strong partnership between our two countries, rooted in shared values and long-standing ties between our peoples,” added the US Embassy in Armenia
She will be joined by Chairman of the House Committee on Energy and Commerce Frank Pallone, and Representatives Anna Eshoo, and Jackie Speier.