Նոյեմբերի 30-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 13:30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Կենտրոնական բաժին է ահազանգել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Երևանի քաղաքապետարանի կողմից ուղարկված՝ տանիքը վերանորոգող աշխատակիցները տանիքից գողացել են թանկարժեք տոնածառը, հաղորդում է Shamshyan.com-ը:
Տեղում Երևանի բնակիչ 47-ամյա Արմեն Ե.-ն ոստիկաններին հայտնել է, որ նոյեմբերի 15-ից միչև նոյեմբերի 29-ն ընկած ժամանակահատվածում տանիքից գողացել են իր տոնածառը:
Քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները՝ ձեռնարկելով անհրաժեշտ օպերատիվ հետախուզական միջոցառումներ, պարզել են, որ նշված արարքը կատարել են Կոտայքի մարզի բնակիչներ 25-ամյա Դավիթ Հ.-ն, 24-ամյա Խաչատուր Մ.-ն և 22-ամյա Վարդան Գ.-ն:
Ոստիկանությունը ձեռնարկում է անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ նշված անձանց և տոնածառը հայտնաբերելու ուղղությամբ, իսկ այն գողացել էին Տիգրան Մեծի պողոտայի շենքերից մեկի տանիքից:

В Ереване 30 ноября произошла необычная кража.
Как сообщает сайт криминальных новостей Shamshyan.com, в Центральное отделение полиции МВД Армении 30 ноября в 13:30 поступило сообщение от гражданина о том, что присланные мэрией Еревана рабочие по ремонту крыши украли оттуда дорогостоящую елку.
Уже на месте 47-летний ереванец Армен Е. сообщил о том, что в период 15-29 ноября с крыши украли его елку.
Правоохранители выяснили, что данное деяние совершили жители Котайкской области – 25-летний Давид А., 24-летний Хачатур М. и 22-летний Вардан Г. Полицейские предпринимают меры по обнаружению упомянутых лиц и елки.
Отметим, что елку украли с крыши одного из зданий, расположенного на проспекте Тиграна Меца в Ереване.