Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պատվիրակությանը, որը ժամանել է Հայաստան քննարկելու ԹՐԻՓՓ նախագծի իրականացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների ընթացքը:
ԱՄՆ պատվիրակության կազմում են ԱՄՆ պետքարտուղարության, ինչպես նաև Զարգացման ֆինանսական կորպորացիայի ներկայացուցիչները:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը Կառավարության անունից շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ իշխանություններին 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին տեղի ունեցած Վաշինգտոնի խաղաղության գագաթնաժողովի կազմակերպման համար և ընդգծել է գագաթնաժողովի կարևոր ձեռքբերումներից մեկի՝ «Թրամփի ուղի հանուն միջազգային խաղաղության և բարեկեցության» նախագծի հետևողական իրագործման կարևորությունը: Կողմերը քննարկել և համաձայնեցրել են ԹՐԻՓՓ-ի իրականացման հետ կապված գործառնական և իրավական բնույթի մի շարք հարցեր:
Մհեր Գրիգորյանը խոսել է նաև «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության մասին՝ շեշտելով տարածաշրջանում բոլոր հաղորդակցությունների ապաշրջափակման անհրաժեշտությունը, ներուժը և հեռանկարները:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received a US delegation, which has arrived in Armenia to discuss the work being done towards the implementation of the Trump Route for International Peace and Prosperity (TRIPP) project.
The visiting US delegation includes representatives of the US Department of State, as well as the Development Finance Corporation, the Armenian government informed.
Welcoming the guests, the deputy premier, on behalf of the Armenian government, thanked the US authorities for holding the Washington Peace Summit on August 8, 2025, and emphasized the importance of the consistent implementation of one of the important achievements of this summit: the TRIPP project.
The parties discussed and agreed on a number of operational and legal matters related to the implementation of TRIPP.
Mher Grigoryan spoke also about Armenia's "Crossroads of Peace" initiative, emphasizing the need, potential, and prospects for unblocking all communications in the region.