ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է Ազգային հետախուզության ղեկավարի պաշտոնակատարի անունը Թուլսի Գաբարդի հեռանալուց հետո։
«Ցավոք, Թուլսի Գաբարդը, հսկայական աշխատանք կատարելուց հետո, հունիսի 30-ին կլքի իր պաշտոնը։ Նրա հրաշալի ամուսնու՝ Աբրահամի մոտ վերջերս ախտորոշվել է ոսկրերի քաղցկեղի հազվադեպ տեսակ, և նա, իրավամբ, ցանկանում է լինել նրա կողքին՝ նրա առողջությունը վերակգնելու համար, քանի որ ներկայում նրանք միասին ծանր պայքար են մղում։
Ես կասկած չունեմ, որ շուտով նա իրեն ավելի լավ կզգա, քան երբևէ։ Թուլսին անհավանական աշխատանք է կատարել, և մենք կկարոտենք նրան։ Ազգային հետախուզության տնօրենի նրա հարգարժան առաջին տեղակալ Աարոն Լուկասը կկատարի Ազգային հետախուզության տնօրենի պարտականությունները»,- Truth Social սոցիալական ցանցում գրել է ԱՄՆ նախագահը։

Президент США Дональд Трамп назвал исполняющего обязанности главы Национальной разведки после ухода Тулси Габбард.
«К сожалению, Тулси Габбард, проделав огромную работу, покинет свой пост 30 июня. У ее замечательного мужа Абрахама недавно диагностировали редкую форму рака костей, и она, по праву, хочет быть с ним, чтобы вернуть ему хорошее здоровье, поскольку в настоящее время они вместе ведут тяжелую борьбу.
Я не сомневаюсь, что скоро ему будет лучше, чем когда-либо. Тулси проделала невероятную работу, и нам будет ее не хватать. Ее уважаемый первый заместитель директора национальной разведки Аарон Лукас будет исполнять обязанности директора Национальной разведки», - написал президент США в соцсети Truth Social.