Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը արձանագրել է, որ չէր տեսել իշխանությունների նման աննախադեպ միջամտություն ընտրական արշավի ընթացքին։ Այդ մասին նա ԶԼՄ-ներին հայտարարել է քվեարկությունից հետո։
Սարգսյանը հիշեցրել է, որ մասնակցել է ավելի քան 10 ընտրության, սակայն նման միջամտություն չի տեսել։ «Պետական ռեսուրսների և միջոցների աննախադեպ օգտագործում է, բաժանում են աչքերը փակ», - նկատել է նախկին նախագահը։
Հարցին, թե արդյո՞ք սպասել եվրոպացի դիտորդների գերծանր ակտիվությանը, նա պատասխանել է բացասաբար։ «Չի լինելու։ Նրանք աչք փակեցին, քանի որ նրանց ղեկավարները կոնկրետ նպատակներ ունեն և մեծ ջանքեր են գործադրել՝ հրապարակայնորեն ու չթաքցնելով, ամենաբարձր մակարդակով», - պարզաբանել է Սարգսյանը։
Մեկնաբանելով հարցը, թե արդյո՞ք նա այնքան լավ գիտի Փաշինյանին, որ կարողանա ասել՝ եթե նա չհաղթի, կկարողանա՞ առանց ցնցումների հանձնել իշխանությունը, Սարգսյանը հայտնել է, որ բավարար չափով չի ճանաչում նրան։ «Նրա հետ երբեք նույնիսկ մի քանի բառ չեմ փոխանակել։ Բայց եթե ընդդիմությունը հաղթի, ոչ ոք չի կարող խլել նրանց ձայները», - վստահ է նախկին նախագահը։

Третий президент Армении Серж Саргсян констатировал, что не видел столь беспрецедентного вмешательства властей в ход избирательной кампании. Об этом он заявил СМИ после голосования.
Саргсян напомнил, что участвовал в более чем 10 выборах, но такого вмешательства не видел. «Беспрецедентное использование государственных  ресурсов и средств, раздают с закрытыми глазами», - заметил экс-президент.
На вопрос о том, ожидать ли гиперактивности европейских наблюдателей, он ответил отрицательно.  «Не будет. Они закрыли глаза, поскольку их руководители имеют конкретные цели и приложили большие усилия, публично и не скрывая, на высочайшем уровне», - пояснил Саргсян.
Комментируя вопрос о том, знает ли он Пашиняна настолько, чтобы сказать, в состоянии ли тот, если не победит, без потрясения отдать власть, Саргсян сообщил, что недостаточно знает. «С ним парой слов не перекинулся никогда. Но если оппозиция победит, никто не может отобрать их голоса», - уверен экс-президент.