Եվրամիության ներկայացուցիչները հետաքրքրված են Ադրբեջանի երկաթուղու Նախիջևանի հատվածին մասնակցությամբ, հայտարարել է երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևը, հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Ըստ Ալիևի՝ ԵՄ ներկայացուցիչներն արդեն մեկնել էին Նախիջևան, որտեղ տեղում ծանոթացել են իրավիճակին։ Ադրբեջանի նախագահը նշել է, որ Եվրամիությունը, ինչպես նաև մի շարք այլ միջազգային կառույցներ ու պետություններ, հետաքրքրված է այս տրանսպորտային երթուղով և ցանկանում է դառնալ դրա մասնակիցը։
«Շատ միջազգային կառույցներ, որոշ երկրներ հետաքրքրված են այս երկաթուղով, հատկապես Ադրբեջանի երկաթուղիների Նախիջևանի հատվածով։ Դրանցից մեկը Եվրամիությունն է»,- ասել է Ալիևը։

Представители Европейского союза заинтересованы в участии в Нахиджеванском сегменте железной дороги Азербайджана, заявил президент страны Ильхам Алиев, передают азербайджанские СМИ.
По словам Алиева, представители ЕС уже направлялись в Нахиджеван, где на месте ознакомились с ситуацией. Президент Азербайджана отметил, что Евросоюз, как и ряд других международных структур и государств, заинтересован в этом транспортном маршруте и хочет стать его участником.
«Многие международные структуры, некоторые страны заинтересованы в этой дороге, особенно в Нахчыванском сегменте Азербайджанских железных дорог. Одна из них — Европейский союз», — сказал Алиев.