Այսօր՝ օգոստոսի 17-ին, ավտոմեքենայի և մոտոցիկլի ողբերգական բախում է տեղի Կոտայքի մարզում։ Ժամը 00:15-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Նաիրիի բաժնում հերթական օպերատիվ տեղեկություններն են ստացվել, որ Զովունի-Եղվարդ ավտոճանապարհին՝ Եղվարդի վարչական տարածքում, ավտոմեքենայի և մոտոցիկլի բախում է տեղի ունեցել և կան զոհ ու վիրավորներ, հաղորդում է Shamshyan.com–ը։
Մինչ հրշեջների ու ոստիկանների ժամանումը, քաղաքացիները «Ford» մակնիշի ավտոմեքենան կողաշրջել են, քանի որ մոտոցիկլավարը բախումից հետո հայտնվել էր ավտոմեքենայի տակ, ապա ժամանած Եղվարդ քաղաքի շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը արձանագրել է մոտոցիկլավարի մահը։
Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի շրջանակում քննիչները պարզել են, որ «Ford» մակնիշի ավտոմեքենան վարել է Կոտայքի մարզի բնակիչ 40-ամյա Ռուսլան Հ.-ն, մոտոցիկլը վարել է Երևանում բնակվող՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացի 45-ամյա Բեհրուզ Գ.-ն։
Վթարի հետևանքով Բեհրուզ Գ.-ն տեղում մահացել է, իսկ Ռուսլան Հ.-ն տեղափոխվել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն, նրա ուղևորներ՝ Կոտայքի մարզի բնակիչներ 31-ամյա Մարիամ Ա.-ն և 5-ամյա Արամ Հ.-ն տեղափոխվել են «Ուիգմոր» բժշկական կենտրոն։
Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենան ու մոտոցիկլը տեղափոխվել են ոստիկանության Նաիրիի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք։

В Котайкской области 17 августа столкнулись автомобиль марки «Ford» и мотоцикл.
Как сообщает сайт криминальных новостей Shamshyan.com, в полицию поступили оперативные сведения о том, что на автодороге Зовуни - Егвард, на административной территории Егварда, столкнулись легковая машина и мотоцикл, есть погибший и пострадавшие.
До прибытия пожарных и полицейских граждане перевернули автомобиль марки «Ford», поскольку после столкновения мотоциклист оказался под машиной, после чего дежурная бригада врачей «скорой помощи» города Егвард, прибывшая на место, констатировала смерть последнего.
По данному факту инициировано уголовное производство, в рамках которого следователи установили, что за рулем автомобиля марки «Ford» был 40-летний житель Котайкской области Руслан О., а мотоциклом управлял проживавший в Ереване 45-летний гражданин Ирана Бехруз Г.
В результате аварии Бехруз Г. скончался на месте, а Руслан О. доставлен в медицинский центр «Армения». Пассажиры «Ford» - 31-летняя жительница Котайкской области Мариам А. и 5-летний Арам О. - доставлены в медицинский центр «Вигмор».