Օգոստոսի 28-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 15։15-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Ավանի բաժին է դիմել Երևանի բնակիչ, 61-ամյա Սամվել Գ․-ն և հայտնել, որ հուլիսի սկզբին Ավան վարչական շրջանի Աճառյան փողոցի 37/1 հասցեում իրեն պատկանող «Chevrolet» մակնիշի ավտոմեքենան մաս-մաս վաճառելու պայմանով տրամադրել է իր գործընկեր, Արարատի մարզի բնակիչ, 42-ամյա Արտեմ Ղ․-ին, հաղորդում է Shamshyan.com–ը։
Վերջինս հուլիսի 10-ին որպես կանխավճար խաբեությամբ նրան ուղարկել է 1 մլն 470 հազար դրամի՝ իբր իրեն փոխանցված «Հայէկոնոմբանկ»-ի կեղծ անդորրագիր, որից հետո Սամվել Գ․-ն չի կարողացել կապ հաստատել նրա հետ։
Սամվել Գ․-ն ոստիկաններին հայտնել է նաև, որ հուլիսի 15-ին իր հետ կապ է հաստատել իրեն անծանոթ ոմն Արման Դ․-ն և հայտնել, որ ինքը 800 հազար դրամով գնել է նշված ավտոմեքենան։ Նա պահանջել է ներկայանալ մեքենայի անվանափոխության համար, սակայն հրաժարվել է վերադարձնել ավտոմեքենան։
Ըստ Սամվել Գ․-ի՝ այդպիսով չարաշահելով իր վստահությունը՝ իրեն պատճառվել է նյութական վնաս։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Ավանի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավանի և Նոր-Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժին։

В Ереване 28 августа произошел необычный случай. Около 15:15 в отдел Аван Главного управления общинной полиции Полиции Министерства внутренних дел РА обратился 61-летний житель Еревана Самвел Г. и сообщил, что в начале июля он передал принадлежащий ему автомобиль марки «Chevrolet» 42-летнему жителю Араратской области Артему Г., на условии продажи в рассрочку, сообщает Shamshyan.com.
Последний 10 июля в качестве предоплаты отправил ему поддельную квитанцию «Армэкономбанка» на сумму 1 млн 470 тыс. драмов, якобы подтверждающую перевод на его счет, после чего Самвел Г. не смог связаться с ним.
Самвел Г. также сообщил полицейским, что 15 июля с ним связался ранее незнакомый ему некий Арман Д. и сообщил, что купил указанный автомобиль за 800 тыс. драмов. Он потребовал явиться для переоформления автомобиля, однако отказался вернуть автомобиль.
По словам Самвела Г., таким образом, злоупотребив его доверием, ему был причинен материальный ущерб.
По факту случившегося в отделе полиции Авана были составлены документы, которые направили в следственный отдел административных районов Аван и Нор-Норк Следственного управления города Еревана Следственного комитета РА.