Քրեակատարողական վարչության կողմից իրականացված օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում աշխատանքի գնալիս ապօրինի կերպով թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու եւ դատապարտյալների շրջանում իրացնելու կասկածանքով դեկտեմբերի 14-ին Քրեակատարողական վարչություն բերման է ենթարկվել Սեւան քրեակատարողական հիմնարկի սոցիալ-հոգեբանական եւ իրավական աշխատանքների բաժնի առաջատար մասնագետ, արդարադատության մայոր Արթուր Առաքելյանը:
Քրեակատարողական վարչության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ վերջինիս մոտ անձնական խուզարկության ընթացքում համազգեստի գրպաններից հայտնաբերվել եւ առգրավվել են առանձնապես խոշոր չափերի հասնող թմրամիջոցանման նյութեր: Արթուր Առաքելյանը հայտարարել է, որ հայտնաբերվածը սուբոտեքս, ափիոն, մարիխուանա տեսակի թմրամիջոցներ են եւ քացախաթթվի անհիդրիդ, որոնք ինքը պետք է հանձներ դատապարտյալներին:
Պարզվել է, որ Ա.Առաքելյանի կողմից թմրամիջոցների ներկրումը քրեակատարողական հիմնարկ կրել է պարբերական բնույթ:
Նախապատրաստվել են նյութեր, կատարվում է քննություն:
Նշենք, որ դեկտեմբեր ամսվա ընթացքում ՔԾ կողմից քրեակատարողական հիմնարկներում հայտնաբերվել ու կանխվել է քաղաքացիների կողմից թմրամիջոցների փոխանցման ութ դեպք:

В результате оперативных мероприятий со стороны Уголовно-исполнительного управления 14 декабря в УИУ был доставлен ведущий специалист отдела правовых социально-психологических работ Севанского уголовно-исполнительного учреждения, майор юстиции Артур Аракелян по подозрению в приобретении, хранении и распространении среди осужденных наркотиков.
Как сообщили Новости Армении — NEWS.am в пресс-службе УИУ, в карманах Аракеляна при обыске было обнаружено вещество, похожее на наркотики в особо крупных размерах. Аракелян сообщил, что обнаруженные вещества являются наркотиками типа суботекс, опиум, марихуана, ангидрид уксусной кислоты, которые он должен был передать осужденным. Было выявлено, что Аракелян последовательно снабжал осужденных наркотиками.
Отметим, что в результате предпринятых мер, в декабре текущего года было предотвращено 8 попыток передачи осужденным наркотиков со стороны граждан.