Մեծ Բրիտանիայի ոստիկանությունը փնտրում է երկու կասկածյալի, որոնք գողացել են «Guinness» ապրանքանիշի շուրջ 70,4 հազար պինտա իռլանդական գարեջրի տակառները։ Այս մասին հայտնել է «The Independent» թերթը՝ հղում անելով Չեշիր կոմսության ոստիկանության ներկայացուցչին։
Նրա խոսքով՝ օգոստոսի 31-ին Ռանկորնի արդյունաբերական գոտում գտնվող «Diageo» ընկերության պահեստից բեռնատարներով դուրս են բերել երկու կցորդ։ Դրանցում եղել է փաբերին մատակարարելու համար նախատեսված ստաուտ տեսակի գարեջրի 800 տակառ։
Պարբերականը նշում է, որ գողացված գույքի ընդհանուր արժեքը, ներառյալ երկու կցորդներն ու գարեջրի տակառները, կազմում է շուրջ 205 հազար ֆունտ ստերլինգ (մոտ 277 հազար դոլար)։

Полиция Великобритании разыскивает двух подозреваемых в краже бочек, содержащих около 70,4 тыс. пинт ирландского пива бренда Guinness. Об этом сообщила газета The Independent со ссылкой на представителя полиции графства Чешир.
По его словам, 31 августа с территории склада компании Diageo в промышленной зоне в Ранкорне с помощью грузовиков были вывезены два прицепа, в которых хранились 800 бочек стаута, предназначенных для доставки в пабы.
Газета пишет, что общая стоимость украденного имущества, включая два прицепа и бочки с пивом, составляет около £205 тыс. ($277 тыс.).