Նեպալում խոշոր ավտոպատահարից նվազագույնը 29 մարդ է զոհվել. Լեռնային տեղանքում ավտոբուսը շրջվել է եւ 600 մետր բարձրությունից գլորվել անդունդը։ Գիշերը թանձր մառախուղի պայմաններում վարորդը կորցրել է մեքենայի կառավարումը։
Տասից ավելի մարդ տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Ավտոբուսում ընդհանուրը 35 տոմս էր վաճառվել, սակայն նեպալյան վարորդները հաճախ են ճանապարհներից ուղեւոր վերցնում, հայտնում է «Ռուսաստանի ձայնը»՝ վկայակոչելով AFP-ին։
Դեպքը կատարվել է երկրի արեւմուտքում՝ Հնդկաստանի հետ սահմանին։
Նախորդ տարվա սեպտեմբերին եւս երկրում ավտոբուսն ընկել էր ձորը, 27 մարդ զոհվել էր, երկու ամիս առաջ էլ գերծանրաբեռնված ավտոբուսի վթարից հնդկաստանցի 38 ուխտավորներ էին զոհվել։

Не менее 29 человек погибли в крупном ДТП в Непале: автобус перевернулся на горной дороге и упал в пропасть с высоты 600 метров. Ночью при сильном тумане водитель не справился с управлением, сообщили в полиции.
Более 10 человек доставлено в больницу. Всего на автобус было продано 35 билетов, однако непальские водители часто подбирают попутчиков на дороге, сообщает «Голос России» со ссылкой на AFP.
ДТП произошло на западе страны на границе с Индией.
В сентябре прошлого года на западе страны в пропасть упал автобус, погибли 27 человек. А двумя месяцами раньше в аварии перегруженного автобуса погибли 38 паломников из Индии.