Ռուսաստանից ԱՊՀ երկրներ կատարված փոխանցումների ծավալը 2012 թվականի 9 ամիսների ընթացքում հասել է 13,611 մլրդ դոլարի, որը 12%-ով ավելի շատ է 2011 թվականի հունվար-սեպտեմբերի նույն ցուցանիշներից, վկայում են ՌԴ ԿԲ տվյալները: Այդ ժամանակահատվածում Հայաստան է փոխանցվել 877 մլն դոլար:
2011 թվականին Ռուսաստանից ԱՊՀ երկրներ են փոխանցվել 16,526 մլրդ դոլար:
Անցած տարվա երեք եռամսյակներում Ռուսաստանից փոխանցումներով առաջատար է Ուզբեկստանը` 4,36 մլրդ դոլար (2011 թվականի համեմատ աճել է 24%-ով), նրան հաջորդում է Տաջիկստանը` 2,266 մլրդ (13% աճ) , Ուկրաինան` 2,242 մլրդ դոլար (կրճատվել է 0,4%):
Մոլդովայում 2012 թվականի հունվար սեպտեմբեր ամիսներին փոխանցվել է1,268 մլրդ դոլար, Ղըրղզստան` 1,165 մլրդ դոլար, Հայաստան` 877 մլն դոլար, Ադրբեջան`736 մլն դոլար, Բելառուսիա`480 մլն դոլար, Ղազախստան` 200 մլն դոլար, Թուրքմենստան` 17 մլն դոլար:

The amount of personal money transfers from Russia to CIS countries in the first nine months of 2012 reached $13,611 billion, which is 12% more than in January-September of 2011, according to the Central Bank of Armenia. During this period, $877 million was transferred to Armenia.
In 2011, $16,526 billion was transferred from Russia to CIS countries.
The largest volume of funds transferred from Russia for the first three quarters of last year was Uzbekistan, $4.36 billion (an increase of 24% compared to the same period in 2011), followed by Tajikistan, $2.266 billion (13% up), and followed by Ukraine, $2.242 billion (0.4% down).
To Moldova, in January-September 2012, $1.268 billion was transferred; Kyrgyzstan, $1.165 billion; Armenia, $877 million; Azerbaijan, $736 million; Belarus, $480 million; Kazakhstan, $200 million; Turkmenistan, $17 million.