«Ակցիզների մասին» օրենքում կատարված փոփոխություններով՝ ապրիլի 18-ից շուկայում չպետք է լինեն առանց ակցիզի CD-եր կամ DVD-եր: Սակայն շուկայի մասնակիցները դժգոհում են, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գործակալությունը արհեստական խոչընդոտներ է ստեղծել ակցիզների ստացման հարցում:
«Ռեքո-Ռեքորդս» ընկերության տնօրեն Դավիթ Խանոյանն այսօր՝ ապրիլի 16-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց, որ ամիսներ շարունակ չեն կարողանում ակցիզներ ստանալ, քանի որ մտավոր սեփականության գործակալությունն ու անձամբ այդ գործակալության պետ Արմեն Ազիզյանը անհիմն պահանջներ են ներկայացնում տնտեսվարողներին: Մասնավորապես՝ պահանջում են տեսա եւ ձայնաերիզների մատակարարների հեղինակային իրավունքները հավաստող փաստաթղթեր, ինչի իրավունքը չունեն: Ավելին՝ լրագրողներին բաժանվեցին ձայներիզներ, որտեղ Ա. Ազիզյանը հոխորտում է, թե իր վերադասը չի կարող իրեն ցուցում տալ, թե ում տա ակցիզային դրոշմանիշը, իսկ եթե դատավորները նման ցուցում տան՝ դատավորներին «խայտառակ կանի»:
«Դիսկ վորլդ» խանութի տնօրեն Կարեն Քյուփելյանը հայտարարեց, թե տնտեսվարողներին ստիպում են թույլտվություններ բերել «Հայ հեղինակ» հկ-ից, որն իրականում կոռուպցիայի օղակ է:
«Հայ ֆայ» խանութների ցանցի տնօրեն Արտաշես Բոստանջյանը հայտարարեց, որ մինչ այսօր ակզիզային դրոշմանիշ են տրամադրել միայն 1 ընկերության, ու այդ ընկերությունը մենաշնորհ դիրք կգրավի: Իսկ շուկայում կրկնակի կթանկանան CD-երի ու DVD-երի գները:
Փաստաբան Տիգրան Մուրադյանը նշեց, որ Արմեն Ազիզյանի գործողությունները հարիր չեն վարչական մարմնին, ու կամայականության դրսեւորում են: Շուկայում գործող ընկերությունները դատական կարգով կբողոքարկեն Ա. Ազիզյանի գործողությունների իրավաչափությունը:

Согласно изменениям в Законе «Об акцизах», с 18 апреля на рынке не должно быть CD и DVD без акцизных марок. Однако участники рынка недовольны тем, что Агентство по интеллектуальной собственности Минэкономики создает в этом вопросе искусственные препятствия.
Директор компании «Реко-Рекордс» Давид Ханоян во время беседы с журналистами 16 апреля заявил, что акцизные марки им не удается получить месяцами, так как Агентство интеллектуальной собственности представляет безосновательные требования: документы о подтверждении авторских прав от поставщиков аудио- и видеозаписей. По мнению Ханояна, подобного права агентства не имеет. По словам директора магазина «Disc World» Карена Кюпеляна, разрешения у них требуют получать в НПО «Армавтор», на деле являющимся коррупционным звеном.
Журналистам была роздана видеозапись с выступлением чиновника Армена Азизяна, где он заявляет, что и его начальник не вправе ему указывать, кому он должен давать акцизные марки, а если у него что-то попытаются потребовать в суде, он и судей «опозорит».
Как заявил директор сети магазинов «Хай Фай» Арташес Бостанджян, пока акцизные марки предоставлены только одной компании, которая и может стать монополистом, подняв цены.
Адвокат Тигран Мурадян отметил, что действия Армена Азизяна не подобают административному работнику, их правомочность будет обжалована в суде.