Հայաստանի ԱԳ նախկին նախարար, Երեւանի ավագանու ընտրություններում ԲՀԿ ցուցակը գլխավորող Վարդան Օսկանյանը կասկածում է երկրի տնտեսական աճի վերաբերյալ կառավարության կողմից ներկայացվող տվյալներին: Իր կարծիքը նա արտահայտել է այսօր՝ ապրիլի 20-ին, Երեւանի ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Օսկանյանը նշել է իրականության երեք փաստ՝ երկրում դժգոհ քաղաքացիների մեծ թիվ, ովքեր փոփոխություններ են պահանջում, ըստ հարցումների անհապաղ արտագաղթելու ցանկություն ունեցող 40 տոկոս բնակչություն եւ վարչապետի պաշտոնում Տիգրան Սարգսյանի վերանշանակում: «Սա նշանակում է, որ, իշխանությունների կարծիքով, ամեն ինչ լավ է եւ ոչինչ փոխել պետք չէ»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով իշխանությունների կողմից ներկայացվող 7 տոկոս տնտեսական աճին, Օսկանյանը հայտարարել է, որ այդ թվյալները շատ հեռու են իրականությունից եւ փաստն այն է, որ կառավարությունն անհրաժեշտ ցուցանիշն ապահովել է միայն թղթի վրա: «Իրականում «տնտեսական աճը» ոչ միայն չի զգացվում որեւէ ոլորտում, այլեւ հակառակը, աչքի առաջ է հետընթացը»,-ասել է ԲՀԿ-ական թեկնածուն՝ հավելելով, որ նմանատիպ ցուցանիշները զգալի չափով գնաճի հետ խաղալու եւ այլ մեքենայությունների արդյունք են:

YEREVAN. – Prosperous Armenia Party (PAP) MP and former FM Vartan Oskanian, who heads the PAP list for the capital city Yerevan Council election that will be conducted on May 5, is suspicious about the data which the Government presents with respect to the country’s economic growth. Oskanian stated this during his talk with Yerevan’s voters on Saturday.
He pointed to three facts of reality: A large number of disenchanted citizens that demand changes; in line with surveys, a 40-percent population that wishes to emigrate immediately; and Tigran Sargsyan’s reappointment as PM.
“This means that, according to the authorities, everything is fine and there is no need to change anything,” he said.
Reflecting on the 7-percent economic growth presented by the authorities, Oskanian stated that these data are very far from reality.
“In reality, not only is the ‘economic growth’ not felt in any domain, on the contrary, regression is right before the eyes,” the PAP Yerevan mayoral candidate said, and added that such indicators are very much a result of playing with inflation and of other machinations.