Հայաստանի ԱԳ նախկին նախարար, Երեւանի ավագանու ընտրություններում ԲՀԿ ցուցակը գլխավորող Վարդան Օսկանյանը կասկածում է երկրի տնտեսական աճի վերաբերյալ կառավարության կողմից ներկայացվող տվյալներին: Իր կարծիքը նա արտահայտել է այսօր՝ ապրիլի 20-ին, Երեւանի ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Օսկանյանը նշել է իրականության երեք փաստ՝ երկրում դժգոհ քաղաքացիների մեծ թիվ, ովքեր փոփոխություններ են պահանջում, ըստ հարցումների անհապաղ արտագաղթելու ցանկություն ունեցող 40 տոկոս բնակչություն եւ վարչապետի պաշտոնում Տիգրան Սարգսյանի վերանշանակում: «Սա նշանակում է, որ, իշխանությունների կարծիքով, ամեն ինչ լավ է եւ ոչինչ փոխել պետք չէ»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով իշխանությունների կողմից ներկայացվող 7 տոկոս տնտեսական աճին, Օսկանյանը հայտարարել է, որ այդ թվյալները շատ հեռու են իրականությունից եւ փաստն այն է, որ կառավարությունն անհրաժեշտ ցուցանիշն ապահովել է միայն թղթի վրա: «Իրականում «տնտեսական աճը» ոչ միայն չի զգացվում որեւէ ոլորտում, այլեւ հակառակը, աչքի առաջ է հետընթացը»,-ասել է ԲՀԿ-ական թեկնածուն՝ հավելելով, որ նմանատիպ ցուցանիշները զգալի չափով գնաճի հետ խաղալու եւ այլ մեքենայությունների արդյունք են:

Бывший министр иностранных дел Армении, депутат от партии «Процветающая Армения» Вардан Осканян сомневается в достоверности приводимых властями страны данных касательно экономического роста. Свое мнение Осканян выразил в ходе состоявшейся 20 апреля встречи с избирателями. Напомним, что Вардан Осканян занимает первую строчку в пропорциональном списке «ПА» на предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана.
Экс-глава МИД отметил три факта действительности: наличие в стране большого числа недовольных, требующих изменения ситуации, наличие, по итогам опросов, примерно 40% населения, готовых покинуть страну немедленно, решение о переназначении Тиграна Саркисяна премьер-министром страны. «Это означает, что, по мнению властей, все хорошо, ничего менять не надо», - заметил Осканян. По его словам, объяснение властей по этому поводу выражают в некоторой степени презрение к ситуации: «Не говорится, что команда будет лучше работать, учитывая накопленный, за счет народа, опыт. Но говорится, что поставленная задача выполнена». Касаясь заявленной властями цифры о 7% экономического роста страны, Осканян заявил, что данные весьма далеки от реальности, и факт в том, что правительство на бумаге обеспечило необходимые показатели. В действительности, «экономический рост» не тольк не ощущается ни в одной сфере, но и, напротив, налицо регресс, отметил Осканян. По его словам, подобные показатели в значительной мере ни что иное, как результат игры  на инфляции и иные махинации.