Մայիսի 9-ը վառ օրինակներից մեկն է, երբ մեր ազգը միաբան է եւ հիշում է հաղթանակների մասին, իսկ երբ միաբան չէ` խոսում է Եղեռնից: Այս մասին այսօր` մայիսի 9-ին, Հաղթանակի զբոսայգի այցելության ժամանակ ասել է Հայաստանի ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը:
Ոստիկանապետը լրագրողների խնդրանքով անդրադարձել է մի շարք հարցերի: Խոսելով անձնագրերի եւ վիզաների վարչության պետ Հովհաննես Քոչարյանի պաշտոնանկության մասին` Վլադիմիր Գասպարյանն ասել է, թե նրան առաջընթաց է սպասվում, եւ եթե ինքը նկատում է, որ որեւէ մի պաշտոնյայի արդեն առաջխաղացում է հարկավոր, ինքը չի կարող դեմ գնալ դրան:
Այս անգամ եւս Վլադիմիր Գասպարյանի անդրադարձավ Երեւանի ոտսիկանապետ Ներսես Նազարյանի պաշտոնանկությանը: Նա նորից շեշտեց, որ երբ մարդ երկար տարիներ մի պաշտոնի է լինում, կամա, թե ակամա վատ սովորություններ է ձեռք բերում, միաժամանակ ասաց, թե Ներսես Նազարյանի անունով բիզես գրանցված չէ: Հարցին, թե նորմալ է վերաբերում այն փաստին, որ բիզնեսով է զբաղվում Ներսես Նազարյանի որդին, Վլադիմիր Գասպարյանը պատասխանեց . «Եթե նորմալ լիներ, ես այդ որոշումը չէի կայացնի»:
Մեկնաբանելով իր` մեծ աղմուկ հանած արտահայտությունը` «պատգամավոր եք, թե գողական, արա»` ոստիկանապետն ասաց, որ թույլ չի տալու, որ որեւէ իրավապահ անձի միջնորդավորող զանգ լինի:

9 мая является ярким примером того, что, когда наша нация сплочена - она празднует победы, а когда разобщена, говорит о Геноциде. Об этом во время посещения Парка Победы в Ереване 9 мая заявил начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян.
По просьбе журналистов, начальник полиции коснулся ряда вопросов. Говоря об отставке начальника Паспортно-визового управления полиции Армении Ованеса Кочаряна, Гаспарян отметил, что его ждет продвижение. Когда начальник полиции замечает, что кому-то уже необходимо продвижение, он не может противиться этому.
В очередной раз коснувшись отставки начальника Управления полиции Еревана Нерсеса Назаряна, Гаспарян подчеркнул, что когда человек долгие годы пребывает на какой-либо должности, у него волей-неволей вырабатываются дурные привычки, одновременно отметив, что на имя Назаряна бизнес не зарегистрирован.
В ответ на вопрос, нормально ли он относится к тому, что сын Нерсеса Назаряна занимается бизнесом, начальник полиции отметил: «Если бы было нормально, я не принял бы этого решения».
Комментируя вызвавшую широкий резонанс формулировку: «Ара, вы депутаты или воры?», Владимир Гаспарян сказал, что не допустит посреднических звонков правоохранительным лицам.