Շուշիի ազատագրման 21-ամյակի եւ Հաղթանակի 68-րդ տարեդարձի տոնը նշվել է Երեւանի «Հաղթանակ» զբոսայգում, որտեղ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը եւ գործադիր մարմնի ներկայացուցիչները ծաղիկներ են դրել Անհայտ զինվորի հուշարձանին եւ մեկ րոպե լռությամբ հարգանքի տուրք մատուցել զոհվածների հիշատակին:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ լրագրողների հետ զրույցում վարչապետը նշել է. «Մայիսի 9-ը մեր տանն առանձնահատուկ խորհուրդ ուներ, քանի որ հայրս եւս մասնակցել է Հայրենական մեծ պատերազմին: Ուրախ եմ, որ մենք վերականգնեցինք մայիսի 9-ը՝ որպես պետական տոն: Ամեն անգամ այս օրը հիշում եմ իմ հոր խոսքերը, որ սա նաեւ հայ ժողովրդի հաղթանակի օրն է եւ մեր պատմության կարեւորագույն էջերից մեկը:
Մենք պետք է հպարտությամբ հիշենք, որ նաեւ հայ զինվորն է Մեծ հայրենականում իր պարտքը կատարել, քանի որ պայքարելով ֆաշիզմի դեմ՝ նրանք պայքարում էին հանուն Հայաստանի Հանրապետության ապագայի»:
Տիգրան Սարգսյանը հավաստիացրել է, որ Կառավարությունը կանի ամեն ինչ, որպեսզի վետերանները զգան եւ պետության, եւ հասարակության ուշադրությունը:
Այնուհետեւ կազմակերպվել է զինվորական շքերթ, որից հետո վարչապետը մասնակցել է վետերանների համար կազմակերպված զինվորական վրանային ճաշին:

YEREVAN. – Armenian PM Tigran Sargsyan, members of the Cabinet and other officials marked the 68th anniversary of the Victory in WWII and Liberation of Shushi by visiting Victory Park.
They laid flowers at the Memorial to the Unknown Soldier and honored the memory of the killed by a minute of silence.
Talking to reporters, Premier Sargsyan noted that his father was a participant of the Great Patriotic War.
“I am happy that we revived May 9 as a national holiday. This is the day of victory of the Armenian nation, too,” he said.
Struggling against fascism, Armenian soldiers were fighting for the future of the Republic of Armenia, he added.
He assured that the government will do everything for the veterans to fell attention of the government and public.
The ceremony was followed by a military march, after which Premier had a lunch with veterans in a field kitchen.