Հայ-վրացական սահմանի «Սադախլո» սահմանային անցակետում Հայաստանի քաղաքի Ա.Մ.-ի մոտից չհայտարարագրված ոսկեղեն է հայտնաբերվել; Մասնավորապես, մաքսային ծառայության սպաների կողմից հայտնաբերվել է 57,9 գրամ թանկարժեք մետաղ: Դրանց արժեքը պարզելու համար ուղարկվել է փորձաքննության:
Մեկ այլ նման դեպք էլ եղել է մայիսի 9-ին, «Նինոծմինդա» անցակետում: Վրաստանի քաղաքացի Կ.Ա.-ն փորձել է Հայաստանից հանել ամբողջությամբ չհայտարարագրված իրեր: Նա նշել է,թ ե իր մոտ 6 միավոր բիժուտերիա կա, սակայն պարզվել է, որ իրականում տեղափոխում է 10 հատ կախազարդ, 10 զույգ ականջօղ, 4 մատանի, 9 եռյակ, 8 ապարանջան, հաղորդում է «Գրուզիա Online»-ը:

На пограничном пункте «Садахло» на армяно-грузинской границе  у гражданина Армении А.М. обнаружены незадекларированные золотые изделия. В частности, офицерами таможенной службы в его багаже обнаружены предположительно драгоценные металлы весом 57.9 гр. С целью установления их стоимости, они отправлены на экспертизу.
Еще один аналогичный случай был зафиксирован 9 мая на пропускном пункте «Ниноцминда». Гражданин Грузии К.А. пытался ввезти из Армении не полностью декларированные предметы. В частности, он заявил, что имел при себе 6 единиц бижутерии, хотя при детальном осмотре багажа были изъяты изделия из серебра и бижутерия: 10 штук кулонов, 10 пар сережек, 4 кольца, 9 троек, 8 браслетов, сообщает Грузия Online.