ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, մայիսի 26-ին այցելել է Վայոց Ձորի Արենի եւ Խաչիկ համայնքների սահմանապահ հենակետեր։
ԱԺ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նպատակն էր տեղում ծանոթանալ դիրքերում ծառայություն անցնող զինվորների առօրյային, նրանց մարտական պատրաստվածությանը։
Հանձնաժողովի նախագահը «Հանրապետության» տոնի կապակցությամբ շնորհավորել է սահմանապահներին, մաղթելով խաղաղ երկինք, անվտանգ ծառայություն։
Յուրաքանչյուր զինվոր նվեր է ստացել:
«Հայ սահմանապահները զգոն ու մշտարթուն են, եւ լավ են գիտակցում, որ մեր հայրենիքի անվտանգության ու անձեռնմխելիության առաջին պահապաններն են»,- նշել է Կորյուն Նահապետյանն ու հավելել, որ մեր երկրի սահմաններն ամուր ձեռքերում են։
Մարտական հերթափոխում կանգնած զինվորներն ու սպաները վստահեցրել են, որ օրվա ցանկացած պահի պատրաստ են դիմագրավելու եւ հակահարված հասցնելու հակառակորդին։

Председатель постоянной комиссии Национального собрания Армении по вопросам обороны, национальной безопасности и внутренних дел Корюн Нагапетян 26 мая посетил пограничные заставы сел Арени и Хачик Вайоцдзорской области Армении.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе парламента, председатель комиссии пожелал на месте ознакомиться с буднями несущих службу солдат и уровнем их военной подготовки.
К. Нагапетян поздравил пограничников с наступающим Днем Республики, пожелав им мирного неба и безопасной службы. Каждый солдат получил подарок.
«Армянские пограничники бдительны и никогда не спят, и хорошо понимают, что являются первыми хранителями безопасности и неприкосновенности нашей родины», - отметил К. Нагапетян и добавил, что границы нашей страны в крепких руках.
Солдаты и офицеры, несущие боевое дежурство, заверили, что в любой момент готовы противостоять и дать отпор противнику.