Երեւանում, մայիսի 28-ին մեկնարկում է «ՆՈՖԻ» ոչ կոմերցիոն ֆիլմերի 3-րդ միջազգային փառատոնը: Այն կազմակերպել է ոչ կոմերցիոն ֆիլմերի համահայկական կենտրոնը (CANC): Փառատոնի եզրափակիչ փուլ են անցել 45 ոչ կոմերցիոն ֆիլմեր՝ 24 երկրներից, այդ թվում Եվրոպայի, Ասիայի, ԱՊՀ երկրներից եւ ԱՄՆ-ից:
Փառատոնը հետեւյալ անվանակարգերն է սահմանել. «Պրոֆեսիոնալ ոչ կոմերցիոն ֆիլմ», «Մեկրոպեանոց ֆիլմ»,  Ուսանողական ֆիլմ», ինչպես նաեւ «Սա Հայաստանն է» անվանումը կրող լուսանկարչական մրցույթ:
Հայկական ֆիլմերը, որոնք կհաղթեն ու առավելագույն միավորներ կհավաքեն «ՆՈՖԻ» կինոփառատոնում, կներկայացվեն անկախ կինոյի «UNICA-75» համաշխարհային փառատոնին:
Երեւանյան փառատոնի ժյուրիի կազմում են UNICA-ի փորձագետներ, Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության, Թատրոնի եւ Կինոյի ինստիտուտի ներկայացուցիչներ:

В Ереване 28 мая откроется 3-й международный кинофестиваль «Нофи». Он организован Всеармянским центром некоммерческого кино (CANC). В финальный тур фестиваля прошли 45 некоммерческих фильмов из 24 стран мира, в том числе – из стран Европы, Азии, СНГ, а также из США.
Фестиваль выдвигает следующие номинации: профессиональный некоммерческий фильм, авторский непрофессиональный фильм, студенческий фильм, одноминутный фильм, а также фотоконкурс под названием «Это – Армения».
Армянские фильмы, победившие и набравшие максимальные баллы на кинофестивале «Нофи», отправятся на Всемирный фестиваль независимого кино «UNICA-75».
В состав жюри ереванского фестиваля включены эксперты UNICA, представители Союза кинематографистов Армении, Института театра и кино. Фестиваль проводится при содействии Министерства культуры Армении.