Հունիսի 8-ին Երեւանի Մալիբու սրճարանի հարեւանությամբ կվերաբացվի գյուղատնտեսական տոնավաճառը: Այդ մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ գյուղատնտեսության փոխնախարար Ռոբերտ Մակարյանը:
Նրա խոսքով` այս տարի Երեւանում կբացվի 3 տոնավաճառ, եթե կարիք լինի` դրանց թիվը կավելացվի այլ վարչական շրջաններում:
Մալիբուի տոնավաճառում տեղերի թիվը հասցվելու է 200-ի` անցյալ տարվա 150-ի համեմատ: Ռ. Մակարյանի տեղեկացմամբ` 40-50 տեղ կհատկացվի Արմավիրի տարածաշրջանին, որտեղ գյուղացիական տնտեսությունները զգալի վնասներ են կրել կարկուտից:
Տոնավաճառներում, ինչպես եւ նախորդ տարիներին, տաղավարներն ու կշեռքները գյուղացիներին կտրամադրվեն անվճար:
Նշենք, որ 2012 թ. Երեւանում գործել են 3 գյուղատնտեսական տոնավաճառներ` Կասյան փողոցում, Այրարատ կինոթատրոնի մոտ եւ Մալիբու սրճարանի մոտ:

В Ереване восьмого июня по соседству с кафе «Малибу» вновь откроется сельскохозяйственная ярмарка. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщил заместитель министра сельского хозяйства Роберт Макарян.
По его словам, в нынешнем году в Ереване откроются три ярмарки, а при необходимости  их число увеличится, охватив и другие административные районы.
На ярмарке рядом с  кафе «Малибу» (центральный проспект Маштоца) будет около двухсот мест, это притом, что в прошлом году было сто пятьдесят. По словам Макаряна, 40 – 50 мест будут предоставлены фермерам из Армавирской области, где сельское хозяйство пострадало из-за града. На ярмарках, как и в прошлом году, навесы и весы будут предоставлены  фермерам бесплатно.
Отметим, что в Ереване будут функционировать  три  сельскохозяйственные ярмарки: на улице Касяна, у кинотеатра «Айрарат» и по соседству с кафе «Малибу».