Ստամբուլում «Գեզի» այգու բողոքի ակցիաների ժամանակ ձերբակալված ցուցարարին աղյուսով ծեծած ոստիկանի անձը հայտնի է դարձել։
Թուրքական Milliyet-ի փոխանցմամբ՝ «Գեզի» այգու բողոքի ցույցերի մասնակիցների դեմ անհամաչափ ուշ կիրառած եւ ձերբակալված ցուցարարների մեկին աղյուսով ծեծած քաղաքացիական հագուստով ոստիկանի ինքնությունը հայտնի դառնալուց հետո սառեցվել է նրա լիազորությունները։
Ստամբուլի Բեյօղլուի ոստիկանության աշխատակից Է. Բ.-ն ընդունել է, որ անհամաչափ ուժ է կիրառել ցուցարարի նկատմամբ՝ հայտնելով, որ փոշմանել է իր արարքի համար եւ ներողություն խնդրել։

Установлена личность полицейского, избившего кирпичом демонстранта во время задержаний в ходе акций протеста в парке «Гези» Стамбула.
Как сообщает Milliyet, после того, как была установлена личность полицейского в штатском, который применил к демонстрантам парка «Гези» несоразмерную силу и избил одного из них кирпичом, его полномочия были приостановлены.
Сотрудник полиции квартала Бейоглу Стамбула Э.Б. признал, что применил несоразмерную силу в отношении демонстранта, и попросил прощения, заявив, что сожалеет о случившемся.