Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, օգոստոսի 3-9-ը ընկած ժամանակահատվածում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այդ ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին եւ անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire, at the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, around 300 times in the passing week,
During this time, more than 1,500 shots were fired in the direction of Armenian positions, and by way of different-caliber weapons, informs the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Ministry press service.
The NKR Defense Army vanguard units, however, gave an adequate response to the aggressive operations by the adversary and took necessary steps along the entire length of the line of contact, to reliably defend the military positions.