Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր՝ սեպտեմբերի 20-ին, Երեւան քաղաքում հանդիպում է ունեցել հայկական հիմնախնդիրների իրազեկման կառույցների ներկայացուցիչների համահայկական համաժողովի մի խումբ մասնակիցների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել է տարբեր երկրներում եւ միջազգային հարթակներում Արցախյան հիմնախնդրի ճշմարտացի ներկայացման, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասին ստույգ եւ օբյեկտիվ տվյալների տարածման, Սփյուռքի տարբեր կառույցների եւ Արցախի միջեւ փոխգործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Սփյուռքում հայկական կազմակերպությունների աշխատանքը վերոհիշյալ ուղղություններով` նշելով, որ դինամիկ զարգացող աշխարհում արդյունավետ աշխատանքի կարեւորագույն գրավականներից է Արցախի, Հայաստանի եւ Սփյուռքի միջեւ կայուն կապերի պահպանումն ու շարունակական խորացումն է:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՀ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 20 сентября в Ереване встретился с группой участников Всеармянского форума представителей структур по оповещению о проблемах общеармянского характера.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе президента НКР, на встрече был обсужден широкий круг вопросов, касающихся справедливого освещения карабахского вопроса, объективных данных о Нагорно-Карабахской Республике, дальнейшего развития взаимодействия между различными структурами Диаспоры и Арцахом.
Бако Саакян высоко оценил деятельность армянских организаций Диаспоры в указанных направлениях, отметив, что среди важнейших гарантий проведения эффективной работы в динамично развивающемся мире является сохранение и последовательное углубление стабильных связей между Арцахом, Арменией и Диаспорой.
Во встрече приняли участие министр Диаспоры Армении Грануш Акопян, вице-премьер НКР Артур Агабекян, другие должностные лица.