Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր՝ սեպտեմբերի 20-ին, Երեւան քաղաքում հանդիպում է ունեցել հայկական հիմնախնդիրների իրազեկման կառույցների ներկայացուցիչների համահայկական համաժողովի մի խումբ մասնակիցների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել է տարբեր երկրներում եւ միջազգային հարթակներում Արցախյան հիմնախնդրի ճշմարտացի ներկայացման, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասին ստույգ եւ օբյեկտիվ տվյալների տարածման, Սփյուռքի տարբեր կառույցների եւ Արցախի միջեւ փոխգործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Սփյուռքում հայկական կազմակերպությունների աշխատանքը վերոհիշյալ ուղղություններով` նշելով, որ դինամիկ զարգացող աշխարհում արդյունավետ աշխատանքի կարեւորագույն գրավականներից է Արցախի, Հայաստանի եւ Սփյուռքի միջեւ կայուն կապերի պահպանումն ու շարունակական խորացումն է:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՀ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan on Friday met with participants of the Pan-Armenian forum dealing with coverage of Armenian issues.
A wide range of issues related to fair coverage of Karabakh issue, spreading of accurate and unbiased data on the Nagorno-Karabakh Republic in different countries and international platforms, further deepening cooperation between various structures of the Diaspora and Nagorno-Karabakh were discussed during the meeting.
Bako Sahakyan hailed the activity of Armenian Diaspora organizations, noting that one of the most important guarantees for effective work in a dynamically developing world is maintaining and constant strengthening relations between Artsakh (Nagorno-Karabakh), Armenia and the Diaspora.
Armenian Minister of Diaspora Hranoush Hakobyan, NKR Republic Vice Prime Minister Arthur Aghabekyan and other officials participated in the meeting.